Lenovo G510 ekran gelmiyor

Kemal KÖSEDAĞ

Hectopat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknikeri
Herkese merhaba.
Bilgisayarım Lenovo G510.
4+4 8 GB RAM.
Intel i3 işlemci.
AMD ve Intel ekran kartı var.

Bilgisayarım 1 haftadır aşırı derecede ısınıyordu bakım zamanı gelmişti. İlk kez laptop sökmüyorum açtık her yerini güzelce temizledim macunları tazeledim ve bilgisayarı topladım bilgisayarı açtığımda fan 3 saniye çalışıp durdu öyle gürültü falanda yok çok sessiz bir şekilde çalıştı ve durdu ardından içinde bir yerinde bir şeyi takmadım temassızlık yaptı düşüncesi ile tekrar söktüm.
Laptop içerisinde ne kadar kablo varsa ne kadar bileşen varsa hepsini tek tek denedim statik elektriği aldırdım fakat sorunum çözülmedi RAM'lerde sorun yok birçok kez yuvaları değiştirip teke düşürüp denedim. Silgi ile RAM'leri temizledim.
Sizce sorun işlemci de mi oluşmuştur yoksa anakartta mı?
Anakart üzerinde hiçbir kondansatör patlak değil.
Bilgisayar açılıyor, fan çalışıyor, ekran gelmiyor fakat güç ışığı yanıyor şarja taktığımda açık olduğuna dair uyarı niteliğinde dıt şeklinde şarj oluyor sesini alıyorum.

Herkese merhaba.
Bilgisayarım Lenovo g510.
4+4 8 GB RAM.
Intel i3 işlemci.
AMD ve Intel ekran kartı var.

Bilgisayarım 1 haftadır aşırı derecede ısınıyordu bakım zamanı gelmişti. İlk kez laptop sökmüyorum açtık her yerini güzelce temizledim macunları tazeledim ve bilgisayarı topladım bilgisayarı açtığımda fan 3 saniye çalışıp durdu öyle gürültü falanda yok çok sessiz bir şekilde çalıştı ve durdu ardından içinde bir yerinde bir şeyi takmadım temassızlık yaptı düşüncesi ile tekrar söktüm.
Laptop içerisinde ne kadar kablo varsa ne kadar bileşen varsa hepsini tek tek denedim statik elektriği aldırdım fakat sorunum çözülmedi RAM'lerde sorun yok birçok kez yuvaları değiştirip teke düşürüp denedim. Silgi ile RAM'leri temizledim.
Sizce sorun işlemci de mi oluşmuştur yoksa anakartta mı?
Anakart üzerinde hiçbir kondansatör patlak değil.
Bilgisayar açılıyor, fan çalışıyor, ekran gelmiyor fakat güç ışığı yanıyor şarja taktığımda açık olduğuna dair uyarı niteliğinde dıt şeklinde şarj oluyor sesini alıyorum.

Kanka bende G500 vardı kanka sorun net RAM'da bende de öyle oldu RAM'lar yerinden çıkmış RAM'ları yerine tak sen büyük ihtimal sildiğinde tam takamadın galiba

Ramleri minimum 4 kez çıkarıp taktim silgi ile temizledim taktım sonra tek ram e çevirdim 2 slotu da denedim sonra diğer ram i takıp 2 slota da denedim tekrar çıkardım ikisini de sentetik tiner ile bakirlari temizledim kuruladim tekrar taktım sanmıyorum ram de olsun

RAM'leri minimum 4 kez çıkarıp taktim silgi ile temizledim taktım sonra tek RAM'e çevirdim 2 slotu da denedim sonra diğer RAM'i takıp 2 slota da denedim tekrar çıkardım ikisini de sentetik tiner ile bakirlari temizledim kuruladim tekrar taktım sanmıyorum RAM de olsun.

Deneyin veya siz dokununca kısa devre atabiliyor diye bir bilgi biliyorum fakat emin değilim.

RAM'leri minimum 4 kez çıkarıp taktim silgi ile temizledim taktım sonra tek RAM'e çevirdim 2 slotu da denedim sonra diğer RAM'i takıp 2 slota da denedim tekrar çıkardım ikisini de sentetik tiner ile bakirlari temizledim kuruladim tekrar taktım sanmıyorum RAM de olsun.

Ya da tam kurulayamadınız :(

İşlemciyi tam takamamış da olabilirsiniz. Ramlerden kaynaklıysa eğer yumuşak başlıklı diş fırçası ile temizleyin narin narin ve tekrar deneyin. Ben de Lenovo G510 kullanıyorum çok sprın yaşadım çok sorun çözdüm deneme yanılma yöntemiyle

Geri
Yukarı