Lenovo G510 laptop geç açılıyor

Mehmet Bey 23

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Benim Lenovo G510 model bilgisayarım var. (SSD taktım, 8 GB RAM, i7 işlemci VS) PC açılırken tam 3.5 dk falan sürüyor. Format attım yine düzelmedi. Açılışta açılan programları falan hepsini kapattım. Sonuç yine hüsran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınıza baktım. Açıkcası bilgisayarınız biraz düşük. Kullandığınız işletim sistemine ve depolamanızın doluluk oranına göre değişir. Masaüstünüzde çok dosya, kısayol vb. var mı? Eğer varsa bilgisayarınız bu yüzden de yavaşlamış olabilir. Ancak en başta da dediğim gibi en büyük sorun bilgisayarınızın günümüze göre düşük olması. 3.5 dakika biraz fazlaymış aslında. Önceden ne kadar sürede açılıyordu?
Ayrıca diyeceğim ihtimaller ekran kartı veya RAM ile alakalı olması. Belleğiniz ömrünü dolduruyor olabilir.

Son düzenleme:
Bilgisayarınıza baktım. Açıkcası bilgisayarınız biraz düşük. Kullandığınız işletim sistemine ve depolamanızın doluluk oranına göre değişir. Masaüstünüzde çok dosya, kısayol vb. var mı? Eğer varsa bilgisayarınız bu yüzden de yavaşlamış olabilir. Ancak en başta da dediğim gibi en büyük sorun bilgisayarınızın günümüze göre düşük olması. 3.5 dakika biraz fazlaymış aslında. Önceden ne kadar sürede açılıyordu?
Ayrıca diyeceğim ihtimaller ekran kartı veya RAM ile alakalı olması. Belleğiniz ömrünü dolduruyor olabilir.
Hocam 3 ay önce ssd taktım. Şuan masaüstünde bu bilgisayar - çöp kutusu - 2 tane klasör var. 4 tanede program var. Yani anlayacağın bomboş bilgisayar. Ama yinede çok geç açılıyor. Acaba takabileceğim en son model işlemciler hangisi. Veya başka hangi parçalarını değiştirmem lazım

Geri
Yukarı