Lenovo G510 Wi-Fi sürücüsü

Serkanoli

Hectopat
Arkadaşlarım, abilerim hepinize iyi akşamlar diliyorum. Çok eskiden kullandığım, şifresini unuttuğum Lenovo G510 model bilgisayarıma Windows 7 işletim sistemi kurdum. Uzun uğraşlar sonucu Ethernet driverini yükleyebildim, kablolu internet kullanabiliyorum. Lakin Wi-Fi bağlanamıyorum, kabloyu çekince görseldeki gibi oluyor. Lenovo'nun kendi sitesindeki Wi-Fi driverini indirip kurdum lakin nafile. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.

Screenshot_1.png

Screenshot_1.png

Hocam hiç driver bulma programlarına güvenme birçoğu bünyesinde virüs barındırmakta, o yüzden kesin çözüm aygıt yöneticine bak, Wi-Fi kartın orada görünüyor mu?
İlk önerim Lenovo kendi sitesinden G510 modeline ait Wi-Fi driverlarını kontrol et sendeki hangi marka ise bul yükle ha hiç bilmiyorsan modelini filan aygıt yöneticisindeki tanınmayan sürücün varsa ayrıntılarından cihaz örneği yolu kısmını kontrol et oradaki kodları Google'a yaz hangi donanıma aitse karşına çıkacaktır.
Ha şu da bir seçenek, Wi-Fi driverı tamam ama hala çalışmıyor ise Lenovo modellerinde bazen BIOS pili çıkarma takma gibi durumlarda Wi-Fi kartı anakart üzerinden kullanıma kapalı konuma geliyor, eski Z580 model laptopumda başıma gelmişti format atarken Wi-Fi kayboldu. Lenovo energy management 6.0 sürüm programını yükleyip ayarlardan Wi-Fi on yapınca her şey çözüldü. Selamlar :)

Hocam hiç driver bulma programlarına güvenme birçoğu bünyesinde virüs barındırmakta, o yüzden kesin çözüm aygıt yöneticine bak, Wi-Fi kartın orada görünüyor mu?
İlk önerim Lenovo kendi sitesinden G510 modeline ait Wi-Fi driverlarını kontrol et sendeki hangi marka ise bul yükle ha hiç bilmiyorsan modelini filan aygıt yöneticisindeki tanınmayan sürücün varsa ayrıntılarından cihaz örneği yolu kısmını kontrol et oradaki kodları Google'a yaz hangi donanıma aitse karşına çıkacaktır.
Ha şu da bir seçenek, Wi-Fi driverı tamam ama hala çalışmıyor ise Lenovo modellerinde bazen BIOS pili çıkarma takma gibi durumlarda Wi-Fi kartı anakart üzerinden kullanıma kapalı konuma geliyor, eski Z580 model laptopumda başıma gelmişti format atarken Wi-Fi kayboldu. Lenovo energy management 6.0 sürüm programını yükleyip ayarlardan Wi-Fi on yapınca her şey çözüldü. Selam :)

Hocam vaktiniz için öncelikle teşekkür ederim. Aygıt yöneticisine baktığımda dediğinizi göremedim. Energy management programında da dediğiniz ayarı bulamadım. Ayarlar kısmı şu şekilde:

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Tuş kombinasyonundan bahsedemiyorum benim laptopta fn+f5'ti belki sizde farklıdır ama uçak modu kombinasyonu yaparsanız wifi ve bluetooth menüsü açılması lazımimages (10).jpeg

Geri
Yukarı