Çözüldü Lenovo G560 RAM yükseltme sonrası açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abdullah YSR

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
Lenovo G560 model laptop için RAM yükseltmesi denedim ancak siyah ekranda kalıyor. Fan tüm hızıyla dönüyor. BIOS'a girilmiyor ve bilgisayar hiç açılmıyor. CPU Z ve eklemek istediğim RAM görsellerini yükledim. Yardımcı olabilecek birisi var mı? acaba yanlış RAM seçimi mi yaptım, yoksa başka bir ayar mı gerekiyor?

Mevcut RAM'ler 2 adet. 1 tanesi 2 GB, 1 tanesi 1GB.
Ben Kingston marka 1066MHz DDR3 4 GB RAM denedim. 4 GB RAM'in dahil olduğu herhangi bir kombinasyonda durum aynı. Diğer RAM'lar ile sorunsuz açılıyor.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS resetleyip tek başına 4GB RAM'ı denediyseniz ve olmuyorsa o Anakart o RAM'ı desteklemiyodur veya RAM bozuktur. RAM'leri karıştırmak istiyorsanız, farklı modelleri karıştırmak başlı başına sıkıntılı bir şey. İki RAM'in birden çalışma garantisi yok. Çalışsa bile stabil olmayabilir.

Not: Anakartınız 1066 MHz'de 4+4 GB olmak üzere maksimum 8 GB destekliyor.

BIOS resetleyip tek başına 4 GB RAM'ı denediyseniz ve olmuyorsa o anakart o RAM'ı desteklemiyordur veya RAM bozuktur. RAM'leri karıştırmak istiyorsanız, farklı modelleri karıştırmak başlı başına sıkıntılı bir şey. İki RAM'in birden çalışma garantisi yok. Çalışsa bile stabil olmayabilir.

Not: Anakartınız 1066 MHz'de 4+4 GB olmak üzere maksimum 8 GB destekliyor.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
BIOS resetlemedim ancak tek başına denedim. Ben de uyumsuz olduğunu veya RAM'in arızalı olduğunu düşündüm. Samsung marka sipariş ettim. Üzerindekiler de Samsung. Bakalım deneyip göreceğim.

Merhaba,

Samsung marka RAM ile sorun çözüldü...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı