Lenovo G570 RAM Yükseltme

Merhabalar. Lenovo G570 Notebook'un RAM'ini 3 aydır bir türlü yükseltemedim, uygun RAM olması için de sanırım takılı olan RAM ile aynı olması lazımmış, benim notebook'ta da 2 tane 2 GB'lık Ramaxel Technology DDR-3 667 Mhz RAM takılı, tüm mağazaları arasamda 667 Mhz DDR-3 notebook RAM'i bir türlü bulamadım. 8 GB RAM'a yükseltmek için daha yüksek MHz'li RAM uygun olur mu yoksa bu takılı olan 2 GB'lık RAM'leri atıp yeni RAM mı almam gerekiyor?

İşlemci:Intel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2.50 GHz
Ram: 4 Gb ram (2 tane 2 Gb) DDR-3
Ram Slot Sayısı:4 Slot

Son düzenleyen: Moderatör:
anakartın kaç gb ram destekliyor ve kaç mhz ram destekliyor onlar da önemli

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anakartım 8 gb'a kadar destekliyor ancak mhz desteğini bilmiyorum programla öğrenme şansım var mı?
hocam bende lenovo z500 var 16 gb a upgrade yaptım CPU-Z ile kaç mhz olduğunu öğrenebilirsin technopatta rehber var videolu anlatım sana yardımcı olur

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 640
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam bende lenovo z500 var 16 gb a upgrade yaptım CPU-Z ile kaç mhz olduğunu öğrenebilirsin technopatta rehber var videolu anlatım sana yardımcı olur

Yorumunuz İçin Teşekkürler.

CPU-Z ve AIDA 64 programlarından gerekli bilgileri öğrendim sanırım. Anakart 16Gb ram ve 1333 Mhz destekliyormuş, Aşağıdaki ram modelini laptop'a takabilirmiyim?, taksam düzgün çalışırmı?
Resimde Takılı Olan Ram Özelliklerini Bulabilirsiniz.

Kingston 4GB 1333MHz DDR3 Notebook Ram (KVR13S9S8/4) Fiyatı

Dosya Ekleri

• Ram Özellikleri.png
    Ram Özellikleri.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 543
Son düzenleme:
Yorumunuz İçin Teşekkürler.

CPU-Z ve AIDA 64 programlarından gerekli bilgileri öğrendim sanırım. Anakart 16Gb ram ve 1333 Mhz destekliyormuş, Aşağıdaki ram modelini laptop'a takabilirmiyim?, taksam düzgün çalışırmı?
Resimde Takılı Olan Ram Özelliklerini Bulabilirsiniz.

Kingston 4GB 1333MHz DDR3 Notebook Ram (KVR13S9S8/4) Fiyatı
takabilirsin hocam güvenilir bir firmadan Ramleri al ve tak yada bir bilgisayarcıya takdır ben istanbul bilişimden aldım

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı