Lenovo G580 (20150) OS X 10.9.5 kurulum ekranına ulaşamama

Qurban

Hectopat
Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
Lenovo G580
Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz
6 GB RAM
Intell HD 4000+Nvidia Geforce 630 M
BIOS: LENOVO 5ECN96WW(V9.01)
BIOS Mode: EFI
SATA Controller Mode [AHCI]
Secure Boot [Disable]

Arkadaşlar BİOS ayarlarını yaptım, UEFI Clover Boot menuya ulaştım, options da her ayarı denedim, fakat kurulum ekranına ulaşamadım. Clover kurulumu boot etmiyor ve sürücüler yüklenmiyor. Ekran siyah kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
NVDA Kext'lerini silin USB bellekten. Sonra Inject Intel'i devre dışı, EDID'yi devreye alın. Tekrar deneyin. Sorunsuz kurulum ekranına ulaşılması gerek. Olmazsa -x deneyin.
Hepsini denedin, amma, yine siyah ekran geliyor. Diskim GPT ve UEFI Windows 8.1 x64 kurulu. BIOS da en son sürüm.

Son düzenleme:
GraphicsEnabler=Yes deneyin. Olmadı Alternatif Bootloader'a geçin.
GraphicsEnabler Clover Bootloaderin options bölümünde yok, ama GPU turning menu var. Alternatif Bootloader'i Raw dosyasına nasıl ekleyeceğim ve örnek Bootloader ismi söyleye bilir misiniz ?

Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi - Technopat
Linkdeki rehberi aynen uyguladım olmuyordu. Bırakıp gittim, 25-30 dakika falan geçti geri döndüğümde kurulum ekranı gelmişti. Devam ettim ve masaüstüne ulaştım. Fakat Clover Bootloader'den her defa açtığımda yalnızca safe modu seçince açılıyor ve masaüstünü çok geç (25-30 dakika) ulaşıyor. Bunun nedeni ne olabilir ? Ben 1 TB''lık SATA HDD' ye yazdım, rehberde SSD' ye yazıyorsunuz. Sebep SATA olması mı ? Yoksa başka Bootloader dosyasını EFI klasörüne atmam gerek ?

CloverConfiguratorSetup 4.40.pkg' i yükledim. Clover Bootloader'i EFİ'e başarılı şekilde ekledim. Clover Configurator' u açtım, Mount EFİ' e evet dedim ve İnject intel' de 0x01660003 (İntell HD 4000) yazdım. Diğer ayarlamalı yaptım ama sonda File-Save dediğimde nereye kaydetmek istiyorsun diyor. Nereye kayıt etmem gerek ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı