Lenovo G580 açılış hızı artar mı?

ertanerdm0

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim abe
2013 yılında aldığımız bir laptop var, Lenovo G580 modeli, özellikleri;

Intel i5 3230M.
4 GB 1600MHz.
500GB 5400RPM HDD.
Win 8.1 Pro.

Bu laptop 20 saniye civarında tam olarak açılıyor normal mi geç mi? Bir de 120'lik SSD almayı düşünüyorum oyun amaçlı değil de babam kullanıyor genelikle daha hızlı olur mu yoksa maksimum bu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılış hızı şu an normal. Eğer SSD alırsanız daha çok hızlanır. 7-13 saniye arasında değişir açılış hızı.

Böyle bir sistem için SSD olmadan açılış hızı gayet normal hatta iyi bile denebilir sonuçta 5400RPM HDD var. SSD alırsanız gözle görülebilir bir artış yaşanacaktır.

Normal hocam. SSD ile 5 saniyede açılır.

SSD Bilgisayarda aklına gelebilecek herşeyi hızlandırır kardeşim. Gözle görülür farkı hissedersin emin ol. Sadece bazı markalardan uzak durman gerek.

Bu bilgi yanlış oldu işte.
Lafın gelişi yazıyorum sakin ol dostum arkadaşın belli ki fazla bilgisi yok onun aklına gelebileceği dedim. Açılış-Kapanış,Oyun Loading ekranları.,Dosya Yazma-Okuma vb. tek tek yazacak halim yok heralde. Kısaca Açılış hızı artar. Sorduğuna göre. Babası heralde Dosya Okuma-Yazma hızıyla aman aman ilgilenmeyecektir.

2013 yılında aldığımız bir laptop var, Lenovo G580 modeli, özellikleri;

Intel i5 3230M.
4 GB 1600MHz.
500GB 5400RPM HDD.
Win 8.1 Pro.

Bu laptop 20 saniye civarında tam olarak açılıyor normal mi geç mi? Bir de 120'lik SSD almayı düşünüyorum oyun amaçlı değil de babam kullanıyor genelikle daha hızlı olur mu yoksa maksimum bu mu?

SSD alıp UEFI Windows kurulumu yaparsanız Windows açılışı, program açılışları, işlem tepkisi artacaktır.
Yükleme yapsanız dahi yavaşlama olmayacaktır.
Eski laptoplar için en iyi upgrade SSD eklemektir.

Geri
Yukarı