Lenovo G580 Ekran Kartı Çalışmama Sorunu

Skyress

Kilopat
Yer
Duchy of Toussaint
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu son günlerde bu sorunla başım dertte. Bundan 3-4 gün önce normal olarak çalışan ekran kartı şimdi çalışmıyor. Aygıt Yöneticisi'nde ünlem işareti var baştan başlatın diyor basıyorum ama olmuyor. 2 ekran kartı da çalışmıyor. Driver'ları sildim tekrar yükledim ama nafile. Bu sorunun çözümü nedir? Ayrıca şu son zamanlarda bilgisayarın açılma süresi de uzamaya başladı. Sağ tıka bastığımda NVIDIA Denetim Masası ve Intel Denetim Masası görünmüyor.

• Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 610M
  • Ekran Kartı(Onboard) : Intel(R) HD Graphics 4000
  • RAM : 4 GB
  • İşlemci : Intel(R) Core(TM) i3-3110M CPU @ 2.40 GHz 2.40 GHz
  • Sistem Türü : 64 Bit
  • İşletim Sistemi : Windows 7 Ultimate

Yazan yok mu arkadaşlar?

Donanımsal bir sorun olduğu kanaatindeyim. Ancak şöyle bir çözüm önerim var. Elinizde kenarda köşede 2.5 inchlik HDD varsa takarsınız ardından formatlarsınız. Sürücüleri yüklersiniz. Sorun devam ediyorsa donanımsaldır.

@swatcyp HDD olmadan bilgisayar üzerinden bir çözümü yok mu? Var ama bir HDD şimdi onu da sıfırlamak gerek :D

Böyle bir hatanın bir anda çıkması anormal. Çok canımı sıktı.

Var tabi de. Tanımladığın durum donanımsal gözüküyor. Dosyalarını yedekleyip formatla.

En hızlı test bu.

Son çare olarak dediklerinizi yapacağım, teşekkürler. Ancak şöyle ki, dün Windows Güncellemelerini yaptıktan sonra düzeldi ve bilgisayarın şarjı bittiğinde tekrar aynı hataya geri döndü. @swatcyp Şuan ise takılı kaldım, geri nasıl eski haline getirebilirim? En yakın zamanda olmazsa dediklerinizi yapacağım :D

Ya aslında bu sorunlar Windows 10'un kümülatif güncellemelerinden dolayı oluyor hep. Sistem dosyalarına ciddi modifikasyon yapıyorlar. Programlar çalışmaz hale geliyor. Forumda buna benzer sorunlardan muzdarip çok insan var. Windows 10 un en güncel halini indirip temiz kurulum yapın.

Bu benim düşüncem. Windows 10 a geçmek için en az 8GB bellek kullanılması taraftarıyım. Windows 7 de kalabilirsin. Bir an karıştırdım. Güvenli modda Display Driver Uninstaller programı ile sürücüleri silip tekrar yüklemeyi bir dene.

Aynısını yaptım, kaldırdım ve Driver Booster üzerinden tekrar kurdum üstüne de NVIDIA ve Intel üzerinden ekran kartı sürücülerini kurdum. Ama bir şey değişmedi, sadece o dediğim güncellemeleri yaptıktan sonra düzeldi ve bozuldu. @swatcyp

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı