Lenovo G580 Mac OS X Mountain Lion 10.8.3 Boot

Arkadaşlar Lenovo G580 ile ilgili bir konu daha açılmış ama bu model bilgisayarın birçok farklı versiyonu bulunuyor, benimki de önceden açılan konudaki arkadaşımızın bilgisayarından farklı, bu yüzden bende yeni konu açma gereği duydum. Şimdi benim sorunum şu; bilgisayarıma Mac OS X Mountain Lion 10.8.3 kurmak istiyorum(Dual Boot ile). Ancak bilgisayarımın Bios ayarlarında pek fazla ayar seçeneği yok. Ne denediysem, Mac OS X'in yazılı olduğu flash bellekten boot edemedim. Windows 8 yazılı Flash bellekten boot edebiliyorum, sorun flash belleklerde değil, ikisinide ayrı ayrı denedim, ama nafile... Sistemimin özellikleri aşağıda, ancak Everest programı BIOS'u okuyamadı. BIOS'un fotoğraflarınıda çekerek aşağıya ekledim.

https://docs.google.com/document/d/1Gj3kqoI5FCBtbDVDjrsosIRkHj-4u47sqtj_-6YfWaI/edit?usp=sharing

Resimler

9HjYu9c.jpg

PNXfQ2g.jpg

3hduUHx.jpg

HEV2MOg.jpg

z8SF2DX.jpg

QMNEYdQ.jpg

Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şunu sorayım sana, boot edemedim derken iAtkos kurulum ekranını göremedin ve siyah ekranda kaldın değil mi?
Resimlerden gördüğüm kadarıyla sende son versiyon bios'a geçmişsin :D Lenovo'nun sitesinden 2mb'lık bir exe dosyası indirerek geçtin değil mi? Az önce kardeşimin Sony Notebook'unda denedim onda da UEFI bios var intel tabanlı yeni bir bilgisayar, sadece intel virtual technology'i "disable" yaptım BIOS ayarlarından ve boot mod'unu legacy support'tan UEFI'ye aldım. İlk denemede iAtkos ekranını görebildim. Sanırım sorun bizim BIOS'larda. BIOS recovery olayı yapabiliriz fakat modele uygun bulmak lazım, Lenovo'nun kendi forumundan exe dosyası indirerek denediklerim olmadı belki de yanlış versiyon denedim. Sana son olarak söylemek istediğim, birde Intel Virtual Technology'i disable yaparak dene.

Malesef Intel Virtual Technology'i kapatmakta bir işe yaramadı. Açık ve kapalı olması arasında bir fark var ama. Açık iken boot ekranında F12 tuşuna basarak, boot edilecek aygıtı seçme menüsünde flash belleği seçtiğimde siyah ekrandan sonra Windows başlatmasına geçiyor, kapalı iken seçtiğimde ise bilgisayar kendine reset atıyor.

Secure Boot ayarını görebilmek için, Boot menüsünden Boot Mode''unu UEFI yapmam gerekiyor. UEFI yaptığım zaman ise EFI Network 0 for IPv6 ve IPv4 gibi saçma boot seçenekleri çıkıyor. Bu moddayken bırakın flash belleği, Windows'u bile boot yapamıyorum.

Secure Boot ayarını görebilmek için, Boot menüsünden Boot Mode''unu UEFI yapmam gerekiyor. UEFI yaptığım zaman ise EFI Network 0 for IPv6 ve IPv4 gibi saçma boot seçenekleri çıkıyor. Bu moddayken bırakın flash belleği, Windows'u bile boot yapamıyorum.

F12 ile boot menüsüne girerek görmen mümkün Yunus, o şekilde denedim. Recep abinin dediği şekilde de denedim sonuç değişmedi. Siyah ekranda kalıyor. AMD sistem üzerine kurmam mümkün mü ?

F12 ile boot menüsüne girerek görmen mümkün Yunus, o şekilde denedim. Recep abinin dediği şekilde de denedim sonuç değişmedi. Siyah ekranda kalıyor. AMD sistem üzerine kurmam mümkün mü ?
Kardeşim sana bomba haberlerim var, 2 günlük uğraşlarım sonunda boot etmeyi başardım. Boot ekranını gördükten sonra devam etmedim, çünkü şu anda Steam oyunlarını yedekliyorum :) Yapamayanlar için çok daha kolay bir Rehberi bizzat kendim hazırlicam. Şimdilik pek fazla bişey demiyim, sürpriz olsun :) Sadece 4.7 GB'lık boş bir DVD hazırla sen :) Ha bu arada benim bulduğum yöntem için bios ayarlarıylada uğraşmaya gerek yok. :)

Kardeşim sana bomba haberlerim var, 2 günlük uğraşlarım sonunda boot etmeyi başardım. Boot ekranını gördükten sonra devam etmedim, çünkü şu anda Steam oyunlarını yedekliyorum :) Yapamayanlar için çok daha kolay bir Rehberi bizzat kendim hazırlicam. Şimdilik pek fazla bişey demiyim, sürpriz olsun :) Sadece 4.7 GB'lık boş bir DVD hazırla sen :) Ha bu arada benim bulduğum yöntem için bios ayarlarıylada uğraşmaya gerek yok. :)
Dört gözle bekliyorum :)

- - - Güncellendi - - -

Kardeş sen rehber konusu açmadan önce, bana kurulumun adımlarını yazabilir misin? Bugün iş çıkışı denemek istiyorum yarın da tatil, bütün gün uğraşırım onunla :) Bana [email protected] adresinden ulaşabilirsin.

Dört gözle bekliyorum :)

- - - Güncellendi - - -

Kardeş sen rehber konusu açmadan önce, bana kurulumun adımlarını yazabilir misin? Bugün iş çıkışı denemek istiyorum yarın da tatil, bütün gün uğraşırım onunla :) Bana [email protected] adresinden ulaşabilirsin.

Neden herkesle paylaşmak varken size özel paylaşsın? Bırakalım bu zihniyeti artık.

Haklısın Recep abi bencillik yapmak istemezdim, pazar günü mesai yok günümü mac kurmaya ayırabilirim diyerek çözümün erken elime geçmesini istedim :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı