Lenovo G580 Mac OS X Mountain Lion Kurulumu

ofpistan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci -
Ben girişteki boot ekranında iAtkos'u göremedim. Boot menüsünden EFI USB Sony flash belleğimi seçtikten sonra siyah ekranda kaldı :)

Notebook'um Lenovo G580 i3-3110m , 8gb RAM ve harici nvidia 610gt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo Tükiye Facebook grubuna mail attım ve adamlar bana gmailden dönüş yapıp telefon numaramı istediler. İşin tuhaf tarafı Facebook hesabım ile gmail'im hiç bir şekilde bağlantılı değil :D
Sağolsunlar çok çabuk dönüş yaptılar ve sorunumun teknik desteğe iletildiğini bildirdiler. Onlara Lenovo G580 için doğru ML3U boot ayarları nasıl olmalı diye sordum. Gelişmeleri buradan bildirebilirim.

Bugün Lenovo destek hattindan çağrı geldi ve görüştüğüm beyfendi bana BIOStan wifi-lan ile ilgili ayarlari kapatmamı söyledi. Iş yerinde olduğum için telefon görüşmesi çok sağlıklı olmadı. Eve gittiğimde tekrar sırayla ml3 ve ml2'yi deniyeceğim.

En son denememden olan bios ekranından resimleri de paylaşıyorum.

ML3 - Imgur (Albüm halinde dört bios sekmesinin resmi var, ilk sekmede hiç bir ayar olmadığı için resmini eklemedim)

Teknik desteğin dediği şekilde wireless LAN'ı da kapattım denedim, farklı bir ayarı disable yaptım denedim. Olmadı farklı kombinasyonlar denedim, sadece bir seferinde boot edecek gibi oldu sol üstte "Checking Media" ifadesi geldi fakat sonrasında boot edilecek media yok uyarısı aldım. İki adet 8gb'lık flash bellek birisinde ml3 ve birisinde ml2 ile denedim. Yapamadım, şimdilik. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo G580 üzerinde denemelerim devam etti fakat notebook'tan sonuç alamadım. iAtkos boot ekranının görüntüsü bir türlü gelmedi.
Bu arada M5A97 Evo R2.0 anakartlı bilgisayarımda denedim ve anında ML3 boot ekranının görüntüsünü aldım (giriş ekranı). Fakat hdd'yi yanlışlıkla uçurmamak için devam etmedim :)

- - - Güncellendi - - -

Notebook'tan boot edemememin sebebinin bir kaç ay önce bios'u güncellemek olabileceği aklıma geldi. Lenovo sitesinden son versiyon'unu indirip yüklemiştim ve versiyon 3'ten 9'a yükselmişti. Aklıma başka ihtimal gelmiyor. Mac kurmak istiyorum ama masaüstü bilgisayarım AMD tabanlı, mecbur notebook'a kurmalıyım :confused:

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı