Lenovo G580 Sistem Ekran Kartı Driverını Kurduktan Sonra Isınmaya Başladı

badyguard14

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarım Windows 8 yüklü Lenovo g580. İ5 işlemci, 4GB RAM, İntel HD 4000 ve Nvidia geforce 710m ekran kartlarım var. Nvidia harici olduğu için, onun önemli olduğunu düşünerek driverını güncelledim, tabi daha önceden PC' yi recovery ile geri yüklemiştim. Driver güncelledikten sonra bilgisayarda her zaman oynadığım oyunu oynamaya başladım ve bilgisayarın fanlarının hızlı hızlı çalışmaya başladığını farkettim ve bariz bi şekilde ısınma başladı. Bilgisayarda oyunu alta çektiğimde bilgisayar soğuyor ve öyle kalıyor. Sonra oyuna geçiyorum fanlar hemen çalışmaya başlıyor ve ısınma artıyor hemen. Sizce güncellememeli miydim veya bunun çözümünü bilen var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiye olarak recovery kullanma, birçok güncelleme geliyor, sen sürekli eskiye dönüyorsun.
Sağlama almak istiyorsan kendini, sistemin kurulduğu alanın imajını Acronis ile al, en azından daha güncel olan aralıklarla recovery noktaların olur.

Sorununa gelirsek; windows, bios ve driverların güncelliğini Lenovo sitesinden, ekran kartını da Nvidia'nın sitesinden kontrol et.

Nvidia için en güncel driver kurulu ise bir öncekini kurup dene.

Hala sorun var ise açıp temizlik ve macun yenileme yaparsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS Sürümü 5ECN96WW(V9.01) Sistem BIOS Tarihi 03/14/2013 intel sürücüsü güncel değil sanırsam ancak nvidia yı güncel tutuyorum hep sistemsel güncelleme ise yapmadım hiç recovery den sonra.Nvidia driver sürümü 347.25. Isı değerleride oyun açınca ısındığı için tam bilemiyorum şu an pek oyun oynama vaktim yok ama buraya yazdığımda işlemci 80-90 arası ekran kartıda 65-75 arasıydı.Ancak oyundan chrome a geçince hemen bi düşüş oluyordu sıcaklıkta.

Intel görüntü sürücünü ve Nvidia sürücülerini kaldır. DDU ile Intel ve Nvidia kaldırın. İlk güncel Intel sürücüsünü, sonra güncel Nvidia sürücüsünü kurun. Nvidia için en güncel sürücü 347.52 şu anda.
Isı değerleri biraz fazla. Fanları temizletin. Termal macunu yenileyin.
Güncel BIOS dosyanız http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/62cn97ww_64.exe

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı