Lenovo G770 Mavimsi Ekran

albaywolf

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo G770 notebookun ekranı mavimsi. Yani mavi ekran hatası değil işletim sistemi falan açılıyor ama ekranın her tarafı mavi tonda. Yazılımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü biosta ya da başka bir şey boot ettiğimde de aynı sorun var. Ne yapabilirim?

Buna benzer bir olay görmüştüm ekran dahili ve harici ekran sürücülerini kaldırıp tekrar kurduktan sonra düzelmişti sende dene.

Ekranı ileri geri itince ekranda titreme ya da renk değişimi olmuyorsa GPU'da sorun olma ihtimali çok yüksek. Oluyorsa, ekrana gelen kablo değişecek.

Sürücülerden kaynaklandığını sanmıyorum çünkü Windows dışında da aynı durum mevcut. Windows üzerinden yapacağım sürücü güncellemenin örneğin biosa bir etkisi olmaz.

Kuzenime de olmuştu. Menteşeleri oynatınca ekran mavi oluyordu. O bilgisayarını iade etmişti.

Ekranı ileri geri itince ekranda titreme ya da renk değişimi olmuyorsa GPU'da sorun olma ihtimali çok yüksek. Oluyorsa, ekrana gelen kablo değişecek.

Önceden touchpad'in yan tarafına vurunca geçici olarak düzeliyormuş ama artık o da yemiyormuş (kardeşimin bilgisayarı). Kablo değiştirme işi zor bir iş mi?

Önceden touchpad'in yan tarafına vurunca geçici olarak düzeliyormuş ama artık o da yemiyormuş (kardeşimin bilgisayarı). Kablo değiştirme işi zor bir iş mi?
Bu söylediğin oluyorsa ekran kartında da sorun var. Çıkarılabilir ise çıkartıp macun yenilemesi yapıp soğutucu bloğu sıkı şekilde takın. LCD kablosunu kontrol edin gevşemiş olmasın.

Bu söylediğin oluyorsa ekran kartında da sorun var. Çıkarılabilir ise çıkartıp macun yenilemesi yapıp soğutucu bloğu sıkı şekilde takın. LCD kablosunu kontrol edin gevşemiş olmasın.

Çıkarılabilir derken MXM değil normal 6650M var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…