Lenovo G770 Mavimsi Ekran

albaywolf

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo G770 notebookun ekranı mavimsi. Yani mavi ekran hatası değil işletim sistemi falan açılıyor ama ekranın her tarafı mavi tonda. Yazılımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü biosta ya da başka bir şey boot ettiğimde de aynı sorun var. Ne yapabilirim?

Sürücülerden kaynaklandığını sanmıyorum çünkü Windows dışında da aynı durum mevcut. Windows üzerinden yapacağım sürücü güncellemenin örneğin biosa bir etkisi olmaz.

Ekranı ileri geri itince ekranda titreme ya da renk değişimi olmuyorsa GPU'da sorun olma ihtimali çok yüksek. Oluyorsa, ekrana gelen kablo değişecek.

Önceden touchpad'in yan tarafına vurunca geçici olarak düzeliyormuş ama artık o da yemiyormuş (kardeşimin bilgisayarı). Kablo değiştirme işi zor bir iş mi?

Önceden touchpad'in yan tarafına vurunca geçici olarak düzeliyormuş ama artık o da yemiyormuş (kardeşimin bilgisayarı). Kablo değiştirme işi zor bir iş mi?
Bu söylediğin oluyorsa ekran kartında da sorun var. Çıkarılabilir ise çıkartıp macun yenilemesi yapıp soğutucu bloğu sıkı şekilde takın. LCD kablosunu kontrol edin gevşemiş olmasın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı