Lenovo Gaming i5 10300H laptopta Secure Boot açılmıyor

• Konuyu başlatan Z_F_A
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 75

Z_F_A

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Oğlumun bilgisayarında Valorant oyunu açılmıyor ve Secure Boot hatası veriyor.
Birçok site üzerinde önerilen her şeyi yapmaya çalıştım ama Secure Boot'u açamadım.
Çoğunlukla önerilen aynı ekran açılmıyor ve ilerleyemiyorum.
Ya da Secure Boot disabled kısmı gei ve deaktif oluyor.
Lenovo'yu aradım, servise götürüp format attırmamı önerdi.

Oğluna söz vermiş bir anne olarak desteğinizi eica ediyorum. Neymiş, şu Valorant bir görelim, ana oğul oynayalım istiyorum 🙏

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,

Oğlumun bilgisayarında Valorant oyunu açılmıyor ve Secure Boot hatası veriyor.
Birçok site üzerinde önerilen her şeyi yapmaya çalıştım ama Secure Boot'u açamadım.
Çoğunlukla önerilen aynı ekran açılmıyor ve ilerleyemiyorum.
Ya da Secure Boot disabled kısmı gei ve deaktif oluyor.
Lenovo'yu aradım, servise götürüp format attırmamı önerdi.

Oğluna söz vermiş bir anne olarak desteğinizi eica ediyorum. Neymiş, şu Valorant bir görelim, ana oğul oynayalım istiyorum 🙏
Öncelikle bilgisayarı kapatın ve tekrar açılırken sürekli f2 tuşuna basın bios ekranına girmeniz gerekiyor olmazsa fn vs f2 tuşuna basın biosa girdikten sonra security kısmına gelip orda secure boot disabled yazıyorsa onu enabled yapın daha sonra f10 tuşuna basın ve enter leyin açılmış olması lazım

Öncelikle bilgisayarı kapatın ve tekrar açılırken sürekli f2 tuşuna basın bios ekranına girmeniz gerekiyor olmazsa fn vs f2 tuşuna basın biosa girdikten sonra security kısmına gelip orda secure boot disabled yazıyorsa onu enabled yapın daha sonra f10 tuşuna basın ve enter leyin açılmış olması lazım
Eğer olmazsa tekrar security kısmına gelip ardından Restore Factory Keys seçeneğine gelip Enter tuşuna basıp ardından F10 ile kaydedip çıkın. Sıfırlama yapmış olucak sonra tekrar girin oraya ve secure boot seçeneğini aktif edebilceğinizi görüceksiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı