Çözüldü Lenovo H50-50 Oyunlarda Kapanma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EreN58

Hectopat
Daha fazla  
Ben geçen sene yılbaşında vatan bilgisayardan lenovo'nun hazır kasasını karşılığında satın aldım.

"LENOVO H50-50 INTEL CORE İ5 4460 3.2 GHZ 8 GB 1 TB 2 GB NVIDIA GTX745 WIN8.1"

10-11 ay kadar kullandım ve ekran kartımı değiştirmeye karar verdim ve yine vatan'dan asus GTX950 strix 2 GB "Asus GeForce GTX950 STRIX GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı" ve yanında zalma'nın 600W powerıyla beraber satın aldım. Eve geldiğimde anakartın üzerindeki power girişinin 24 değil de 14 pin olduğunu gördüm. Araştırdım bunu buldum ve satın aldım. "Lenovo 14 Pin. Psu Main Power 24-pin To 14-pin Adapter Cable - n11.com" Sorun çözüldü sıkıntısız PC çalıştı. Ekran kartı çalıştı.

Fakat son zamanlarda her zaman olmasa da hangi oyun olursa olsun PC aniden kendiliğinden kapanıyor ve tekrar açılıyor. Pek bilgili değilim. Nedenini ve çözümünü bulamadım. PC özellikleri ekran görüntüleri de koydum. Sıkıntı anakartta diye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Adsız1.jpg
Adsız2.jpg
Adsız3.jpg
Adsız4.jpg

Çözüm
Oyun içi sıcaklık değerlerini atmanız gerek.

Buyur hocam attım. Yaklaşık 1 saat oynadım değerler hep böyle.

Aniden kapanma sorunu çözüldü. Evin elektrik aksamında sıkıntı varmış daha doğrusu evin içine giren elektrik aksamı yetersizmiş. Elektrikciyle bu sorunu hallettik şu an kapanma durumu falan kalmadı.
Oyun içi sıcaklık değerlerini atmanız gerek.

Buyur hocam attım. Yaklaşık 1 saat oynadım değerler hep böyle.

Aniden kapanma sorunu çözüldü. Evin elektrik aksamında sıkıntı varmış daha doğrusu evin içine giren elektrik aksamı yetersizmiş. Elektrikciyle bu sorunu hallettik şu an kapanma durumu falan kalmadı.

Dosya Ekleri

• SmartSelectImage_2017-02-16-22-07-49.png
    SmartSelectImage_2017-02-16-22-07-49.png
    221,7 KB · Görüntüleme: 138
Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı