Lenovo Hazır PC Kasasına Fan Takmak

cokmerakli

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Elimde Lenovo marka bir masaüstü bilgisayar kasası var. Malum, havalar sıcak. Yeni bir fan eklemek için kasayı açtım. Malesef bu görüntü ile karşılaştım ve nasıl sökebileceğimi de bilmiyorum. Aslında elimde eski kasamın fanları var, bu fanlar da bu kasaya uyumlu olabilir mi bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu kasayı nasıl sökebilirim? Yeni güç kaynaklarına ve yeni anakartlara, eski kasa fanları uyar mı? Neler yapmalıyım? Kasam bu sıcak havalarda yanıyor. Uzun ve detaylı cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
20180722_201521-min.jpg

Dosya Ekleri

• 20180722_201631-min.jpg
    20180722_201631-min.jpg
    484,1 KB · Görüntüleme: 1.199
Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz absürt ve anormal gelebilir ancak hiçbir çare bulamazsan üst tarafta takmak istediğin fanın boyutuna göre bir delik açıp kabloyu da fan pinine bağlamayı düşenmelisin. :)

Fan için elektrik vermeliyim ve güç kaynağının kablolarına erişemiyorum. Yoksa fan takmak için bir yer bulabilirim. Ayrıca parçaları sökmeyi düşündüm ama o üstteki demiri çıkarmanın hiçbir çözümü görünmüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı