Çözüldü Lenovo IdeaPad 1 15AMN7 uyku modunda fan çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: Ryzen 5 1600AF 3.8 All Core / Asrock B450M Pro4 / HyperX Fury 2x8 3600Mhz Cl16 OC / SilverStone PermaFrost 240 / EVGA RTX 3060Tİ FTW3 Ultra LHR / XPG İnvader
Geçen günlede Lenovo'nun bir laptopunu satın aldım. Az önce fark ettim ki ekranı kapayıp uyku moduna alınca fan çalışmaya devam ediyor. Elle uyku moduna alınca da tam olarak kapanmıyor artı olarak ekran da tamamen kapanmıyor ışıkları yanmaya devam ediyor.

Bu konulara takık bir insanım açıkçası. Pederin kaç senelik Thinkpad'inde böyle bir problem yokken yeni nesil bir alette neden böyle bir problem var? Sürekli kullanacağım bir şey olduğundan dolayı açıyorum bu konuyuda.

Modeli de Lenovo IdeaPad 1 15amn7.

Çözüm
Ek güç ayarlarında kapak kapatılınca yapılması gerekenleri seçin diye mekan var oraya girin ve hazırda beklet modunu açın ve uyku ayarlarındaki ayarları kapatın.
IdeaPad serisi öyle. Çok istiyorsan destek merkezini ara ama sorun çözülmez. Bilgisayar kontrol uygulaması vardı oradan seçebiliyorsun diye biliyorum onu da destek merkezine sormak lazım.

Hazırda beklet uyku modunun farklı versiyonuymuş diye okudum ben de kapağı kapatınca hazırda beklet moduna almasını seçtim.

Evet sistem kapanmış oluyor ancak açıldığı zaman en son neredeyse oradan devam ediyor.

Ek güç ayarlarında kapak kapatılınca yapılması gerekenleri seçin diye mekan var oraya girin ve hazırda beklet modunu açın ve uyku ayarlarındaki ayarları kapatın.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı