Lenovo IdeaPad 3 15IML05 ek HDD veya SSD takılır mı?

SSQcX

Picopat
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 770 2 GB
i5 10. nesil 4.2 GHz
8 GB RAM DDR4
M2 SSD
Bilgisayarda bir M.2 SSD var oyun oynarken mesela RDR2, R6, Metro Exodus, Assassin's Creed Valhalla falan oynarken droplar oluyor. FPS düşük oluyor. FPS'i arttırmak için bir 128 GB HDD veya SSD alıp Windows'u ona kurmak istiyorum. Arkadaşım da böyle söylüyor az çok biliyor o da bir de size sorayım dedim.

Beyaz kısma falan konur mu? SATA disk falan diyorlar da.

Dosya Ekleri

• image (4).png
    image (4).png
    429 KB · Görüntüleme: 137
Laptop 1 adet PCI-e 3.0 M.2 SSD ve 1 adet 2.5inç slotu mevcut. O beyaz boşluğa SSD takabilirsiniz. Görsel size mi ait? Çünkü soket yok gibi görüyor takmak için, onu temin etmeniz gerekebilir. FPS arttırma duruma ise sandığınız gibi değil. Modelin en yüksek konfigürasyonlu hali bile MX330 görünüyor. Bu kart ile düzgün bir oyun deneyimi yaşayamazsınız.

Laptop 1 adet PCI-e 3.0 M.2 SSD ve 1 adet 2.5inç slotu mevcut. O beyaz boşluğa SSD takabilirsiniz. Görsel size mi ait? Çünkü soket yok gibi görüyor takmak için, onu temin etmeniz gerekebilir. FPS arttırma duruma ise sandığınız gibi değil. Modelin en yüksek konfigürasyonlu hali bile MX330 görünüyor. Bu kart ile düzgün bir oyun deneyimi yaşayamazsınız.

Bilgisayarı 2020 de almıştık ekran kartı pek oyun için olmasa da işlemci destekliyor ondan dolayı RDR2 bile oynatıyor ve fotoğraf bana ait soketi nasıl temin edebilirim.
Bu arada işlemci i5 10.nesil 4.2GHz

Bilgisayarı 2020 de almıştık ekran kartı pek oyun için olmasa da işlemci destekliyor ondan dolayı RDR2 bile oynatıyor ve fotoğraf bana ait soketi nasıl temin edebilirim.
Bu arada işlemci i5 10.nesil 4.2GHz

Sadece işlemcinin yetmesi oyunu oynamak için yeterli değil onu belirteyim, sonra HDD falan alınca bu neden düzelmedi demeyin. Ekstra olarak Windows'u HDD'ye kurmayın böyle bir iş yapacaksanız, takılmalardan ziyade çok büyük bir yavaşlık ile karşı karşıya kalırsınız. Ne RAM uygun ne işlemci ne de MX ekran kartı bu oyunlar için yeterli değil. Sistemde zaten SSD var, abest bir durum yoksa Windows kurulu diye takılma yapmaz. Dediğim kablo böyle bir şey, orijinalliği tartışılır fakat yorumlar iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı