Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 vs Lenovo IdeaPad 3 82H803FRTx

Bütçe
12000

fondeep7

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim iki laptop arasında kaldım. Office, SQL, Visual Studio tarzı programlar kullanmak için alacağım. Bütçem 12.000TL. İkilemde kaldığım nokta Ryzen mi Intel mi daha performanslı. Yardımcı olursanız sevinirim. Bütçem doğrultusunda farklı bir önerisi olana da açığım. Benim için önemli olan hususlardan biri RAM'in yükseltilebiliyor olması.

Teşekkürler. İyi sosyaller.

Bütçeyi arttıramıyorum maalesef. Ama attıklarınızda bir şey fark ettim. Hep GeForce MX serisi harici ekran kartlı laptoplar. Bunun bir sebebi var mı? Neden özellikle bu ekran kartlı laptoplara yönelmeliyim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Biz forumdaki kullanıcalara alacakları zaman en iyisini almaları için uğraşırız. Bu da bu bütçede en iyi özelliklere sahip olduğu için bu bütçede bulanabilecek en iyi ekran kartı olan MX ekran kartı var.

Biz forumdaki kullanıcalara alacakları zaman en iyisini almaları için uğraşırız. Bu da bu bütçede en iyi özelliklere sahip olduğu için bu bütçede bulanabilecek en iyi ekran kartı olan MX ekran kartı var.

Anlıyorum teşekkür ederim. Sadece sormak istediğim şuydu. Oyun oynamayacağım, bahsettiğim yazılım ağırlıklı programlar için kullanacağım. Ekran kartının olması bana nasıl bir ekstra fayda sağlayacak? Bilmediğim için soruyorum. Öğrenmek isterim. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Anlıyorum teşekkür ederim. Sadece sormak istediğim şuydu. Oyun oynamayacağım, bahsettiğim yazılım ağırlıklı programlar için kullanacağım. Ekran kartının olması bana nasıl bir ekstra fayda sağlayacak? Bilmediğim için soruyorum. Öğrenmek isterim. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Hocam yazılım tarafında işlemci ve RAM daha önemli ama sizin attığınız laptoplardan ziyade bu laptopun işlemcisi daha güçlü, ileride bütçeniz olursa +8 GB RAM'de eklerseniz mis gibi olur. Ekran kartının size yazılımda pek bir yararı olmasa da ileride belki işinize yarar.

Anladım çok teşekkür ederim. O zaman artık geciktirmeden satın alayım. Malum fiyatlar günü gününe değişebildiği için.

Geri
Yukarı