Çözüldü Lenovo Ideapad 3 82K200JTTx ghost screen

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Scriptttt

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce Lenovo Ideapad 3 82K200JTTx model bir laptop aldım. Ve bugün yaklaşık aralıksız 3 saat bu laptopta FIFA 22 oynadım. Oyun sırasında işlemci 90 derece civarındaydı. Oyunu kapattıktan sonra ise ekranın arkasında silik bir şekilde oyunun görüntüsünü gördüm. Yani ghost screen le karşılaştım. Laptopu yeniden başlattım olmadı. Ardından bir daha kapatıp soğumasını bekleyip bir daha açtım ama yine olmadı. Bunu nasıl çözebilirim?
Ekran sürücülerini silip bir daha kurmak işe yarar mı? Konuya hakim olan arkadaşlar yardımcı olun.

Ürünün linki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben de birçok oyunda denedim hiçbir sorun olmadı sadece FIFA 22'de yaşadım bu sorunu.
FreeSync açıkmı bilmiyorum ama muhtemelen açıktır. Eve gidince kontrol ederim.
AMD Software üzerinden ayarlara girip ekran seçeneği kısmından AMD FreeSync seçeneği açıksa devre dışı bırakıp tekrardan FIFA da AFK kalıp deneyin isterseniz bakalım olacak mı?
Ben de birçok oyunda denedim hiçbir sorun olmadı sadece FIFA 22'de yaşadım bu sorunu.
FreeSync açıkmı bilmiyorum ama muhtemelen açıktır. Eve gidince kontrol ederim.
AMD Software üzerinden ayarlara girip ekran seçeneği kısmından AMD FreeSync seçeneği açıksa devre dışı bırakıp tekrardan FIFA da AFK kalıp deneyin isterseniz bakalım olacak mı?

Çözüm
AMD software üzerinden ayarlara girip ekran seçeneği kısmından AMD FreeSync seçeneği açıksa devre dışı bırakıp tekrardan FIFA da AFK kalıp deneyin isterseniz bakalım olacak mı?

FreeSync kapatıp tekrar oyunu açtım yarım saat sonra geri donüş yaparım.

AMD software üzerinden ayarlara girip ekran seçeneği kısmından AMD FreeSync seçeneği açıksa devre dışı bırakıp tekrardan FIFA da AFK kalıp deneyin isterseniz bakalım olacak mı?

Bütün sorun FreeSync'deymiş. Kapatınca test ettim ve o sorunu yaşamadım. Çok sağ ol gerçekten.

Son düzenleme:
FreeSync kapatıp tekrar oyunu açtım yarım saat sonra geri donüş yaparım.

Bütün sorun FreeSync'deymiş. Kapatınca test ettim ve o sorunu yaşamadım. Çok sağ ol gerçekten.
Çözüldüğüne sevindim. Yazılımsal olarak böyle bir sorun olacağı hiç aklıma gelmezdi ama oluyormuş demek ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı