Lenovo IdeaPad 3 boşta fan, CW sesi

Asitsiz Soda

Picopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad 3 laptop aldım, açıp sadece Windows 11 kurulumu yaptım. Başka hiçbir şey yapmadım, ekran öylece duruyor. Fan sesi hiç gitmiyor, açarken daha başlıyor boşta dururken devam ediyor yükseliyor alçalıyor ama hep duyuluyor, uyku moduna alınca bile 4-5 saniye devam ediyor. FN + Q yaparak 3 moduda denedim hepsinde aynı.
Ayrıca sürekli bir cızırtı var, yine dediğim gibi boştayken. Buna galiba coil whine deniyormuş ama kimsenin sürekli telsiz gibi sesle laptop kullandığını sanmıyorum. Dediğim gibi cihazı açıp Windows 11 kurmaktan başa hala bir şey yapmadım. Teknosa'dan Online aldım ve teslim alalı henüz 4 gün oldu.
Tabii ki iade etmek istiyorum. Kabul edilir mi, ne yapmalıyım?
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo IdeaPad 3 laptop aldım, açıp sadece Windows 11 kurulumu yaptım. Başka hiçbir şey yapmadım, ekran öylece duruyor. Fan sesi hiç gitmiyor, açarken daha başlıyor boşta dururken devam ediyor yükseliyor alçalıyor ama hep duyuluyor, uyku moduna alınca bile 4-5 saniye devam ediyor. FN + Q yaparak 3 moduda denedim hepsinde aynı.
Ayrıca sürekli bir cızırtı var, yine dediğim gibi boştayken. Buna galiba coil whine deniyormuş ama kimsenin sürekli telsiz gibi sesle laptop kullandığını sanmıyorum. Dediğim gibi cihazı açıp Windows 11 kurmaktan başa hala bir şey yapmadım. Teknosa'dan Online aldım ve teslim alalı henüz 4 gün oldu.
Tabii ki iade etmek istiyorum. Kabul edilir mi, ne yapmalıyım?
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Hemen değişim yaparlar mı bilmem. Sanırım servise göndertirler, servisten DOA raporu talep edin, rapor çıkarsa para iadesi mi değişim mi olacağına siz karar verirsiniz.

Hocam, yaparım ama ben dokunmaya korkuyorum. İade almalarını engeller mi güncelleme yapmak?
Bir de, Teknosa'ya servise göndeririz ya da memnuniyet değişimi yapabiliriz diyor. Ne yapayım sizce?

Servislik durum olduğunu düşünmüyorum, Windows kurmuşsun zaten yap güncelleme.

@Artoria Pendragon Hocam, BIOS güncelledim iyice motor gibi çalışıyor. Cızırtı sesi de SSD'den geliyordur dedi servis. Sizce iade için servis göndersem kabul etmezler mi?

Sesten dolayı kabul edeceklerini sanmıyorum, normal deyip gönderirler yüksek ihtimalle.

Geri
Yukarı