Lenovo Ideapad 330 fan sesi

Frank Grillo

Hectopat
1 Yıldır kullandığım Lenovo Ideapad 330 cihazımdan son 2 aydır aşırı bir fan sesi geliyor. Ne BIOS ne de Windows güncellemesi yapmadığım halde bu ses başladı ve ister güç tasarrufunda ister yüksek performansta olsun ses devam ediyor. Ve anlayacağınız gibi bu da laptopu kullanılmaz hale getiriyor. Her türlü şeyi denedim format attım BIOS güncellemesi yaptım fakat düzelmedi. Ne yapabilirim bir fikriniz var mı temizlik termal macun yenilemesi falan yapmadım ama daha 1 yıl oldu gerek var mı ki? Ses ise linkte belirttiğim sesin aynısı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca cpu kullanımı %10un altında ve sıcaklık 30 40 dereceyken de ses var bunlarla alakalı değil yani.

Son düzenleme:
Gaming laptoplarda 6 ayda bir değiştiriliyor termal macun hocam, termal macunu yenilemenizi öneririm.
Yani gaming laptop değil ama 1 yıldır günde rahat 4 5 saat oyun oynuyorum ve sıcaklık max 60 derece oluyor ama ses 30 derecedeki sesle aynı linkte attığım ses işte. Termal macun sürersem ve temizlersem ses düzelebilir mi?

Yani Gaming laptop değil ama 1 yıldır günde rahat 4 5 saat oyun oynuyorum ve sıcaklık Max 60 derece oluyor ama ses 30 derecedeki sesle aynı linkte attığım ses işte. Termal macun sürersem ve temizlersem ses düzelebilir mi?

Kesin çözüm olur diyemem, attığınız videoda herhangi bir rahatsız edici/ciddi sorun olduğu yönde ses duyamadım. Fakat kesinlikle termal macunu değiştirmelisiniz ısınmama FPS performans artışı olarak size artısı illaki olacaktır.

Geri
Yukarı