Lenovo Ideapad 3 ile Valorant videosu cekilir mi?

Valorant oynarsınız ama video çekmek biraz zor , premiere pro kullanırsınız belki biraz kasabilir. Apu işlemciler için çift kanal ram gerekiyor ama bu laptop aynısından bende var tek ram slotu var o yüzden sıkıntı yaratabilir.

Valorant oynarsınız ama video çekmek biraz zor, Premiere Pro kullanırsınız belki biraz kasabilir. APU işlemciler için çift kanal RAM gerekiyor ama bu laptop aynısından bende var tek RAM slotu var o yüzden sıkıntı yaratabilir.

Peki bu bilgisayarın performansı nasıl acaba aynısı sizde de olduğu için sordum?

Peki bu bilgisayarın performansı nasıl acaba aynısı sizde de olduğu için sordum?
Oyun olarak düşük seviye oyunları oynarsınız ama genelde low ayarlarda oynatıyor hafızası çok çabuk doluyor yani 70-75gb kadar boş yer oluyor buda bana göre yetersiz. Ram belleği de az olduğu için bazı oyunlarda drop girebiliyor ama csgo valorant fortnite gibi oyunları düşük ayarlarda oynatır.
Başka sorunuz var mıdır ?

Son düzenleme:
Oyun olarak düşük seviye oyunları oynarsınız ama genelde Low ayarlarda oynatıyor hafızası çok çabuk doluyor yani 70-75GB kadar boş yer oluyor bu da bana göre yetersiz. RAM belleği de az olduğu için bazı oyunlarda drop girebiliyor ama CS:GO Valorant Fortnite gibi oyunları düşük ayarlarda oynatır.
Başka sorunuz var mıdır?

Bir de şu var genel olarak hızlı bir laptop'mu, bir de RAM'ini aldığım gün 8 GB yapacağım performansa katkısı olur mu?

Bir de şu var genel olarak hızlı bir laptop'mu, bir de RAM'ini aldığım gün 8 GB yapacağım performansa katkısı olur mu?

8 GB olması tabii ki iyi ama çift kanal ram e göre yine düşük kalacaktır. Ben hep şarjda kullanıyorum çünkü benim işlemcim sizinkine göre kötü aynı kasa pc ama işlemcim düşük model o yüzden bana yavaş gibi geliyor. 8gb yaparsanız iyi olur. Birde şarj çıkarılmıyor ama lenovo kendi uygulamasında Tasarruf kipi var onu açıp şarjda kullanırsanız en az şekilde pilin ömrü azalıyor yani çok sıkıntı olmuyor 59-60 da şarjı sabitliyor daha da yükselmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı