Lenovo Ideapad 3 nasıldır?

Birden fazla cihazda olduğu için batarya sağlığını koruma adı altında geliştirilen bir teknoloji olabilir mi ? Yada klasik Windows güç yönetiminden mi kaynaklanıyor acaba.
Hocam dusundum ki harcanan enerji adaptorun sagladigi enerjiden fazla oldugu icin pilden harciyor diye dusundum, 135, watt benim sarj aleti ve 170w olan adaptorleri de var bazi kutularda. Bundan diye dusunurken baska birinde de 135 w olduğunu ve bu sorunu yasamadigini ogrendim. Kronik sorun. Yarin teknik servisi arayacam bakalım

Hocam bende HP Omen 15 var ve sarjdayken oyun sırasında şarj iniyor yaklasık 1.5 2 saatte yüzde 17 civarı indi bundan mı kaynaklanıyordur daha yeni aldım iade etmek istemiyorum.
Evet çünkü sayfada aynen anlatmış. Pili koruma moduna girdiğinde pilin kapasitesi iyice azalıyormuş. Bunu kapatabiliyorsunuz özelliklerden o linkte anlatıldığı gibi.

Evet çünkü sayfada aynen anlatmış. Pili koruma moduna girdiğinde pilin kapasitesi iyice azalıyormuş. Bunu kapatabiliyorsunuz özelliklerden o linkte anlatıldığı gibi.

Anladım hocam umarım bundan dolayıdır. Kapatmak istemiyorum uzun ömürlü olsa batarya daha iyi HP'nin bir bildiği vardır. Zaten normal kullanımda boyle bir sıkıntı yok ve şarj dolması da gayet hızlı fakat oyun oynarken düşüyor maalesef.

Hocam bende HP Omen 15 var ve sarjdayken oyun sırasında şarj iniyor yaklasık 1.5 2 saatte yüzde 17 civarı indi bundan mı kaynaklanıyordur daha yeni aldım iade etmek istemiyorum.

Evet bundan dolayı çoğu firma bu yöntemi kullanıyor bunu kapatma ve oranını düşürme fonksiyonu da var. Makaleyi okursanız nasıl yapılacağını da açıklıyor. Tahmin ettiğim gibi bu bir sorun değilmiş.

Hocam dusundum ki harcanan enerji adaptorun sagladigi enerjiden fazla oldugu icin pilden harciyor diye dusundum, 135, watt benim şarj aleti ve 170W olan adaptorleri de var bazi kutularda. Bundan diye dusunurken baska birinde de 135 W olduğunu ve bu sorunu yasamadigini ogrendim. Kronik sorun. Yarin teknik servisi arayacağım bakalım.

Hocam aradınız mı sorun hakkında ne dediler?

Aradım, şunu güncelle bunu güncelle dediler zaten güncellemiştim. Sonra biz sizi arayacaz incelemeyi yapalım dediler. Hala bekliyorum aramalarını.

Hocam her oyunda aynı şekilde mi düşüyor ben de HP Omen var 1.5 2 saatte yüzde 17 düştü. Bence internette de yazdığına göre batarya uzun ömürlü olması için olabilir. Çünkü genelde Gaming laptoplarda şarj sıkıntısı oluyor. Monster falan 1 saatte bitebiliyor pilde normal kullanımda oyun oynamıyorken.

Hocam her oyunda aynı şekilde mi düşüyor ben de HP Omen var 1.5 2 saatte yüzde 17 düştü. Bence internette de yazdığına göre batarya uzun ömürlü olması için olabilir. Çünkü genelde Gaming laptoplarda şarj sıkıntısı oluyor. Monster falan 1 saatte bitebiliyor pilde normal kullanımda oyun oynamıyorken.
hocam oyun ne kadar gpu kullanıyorsa aynı oranda pil de o kadar hızlı düşüyor. Normal olsa bazı kullanıcılar da bu durumu yaşardı ama yaşamıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı