Lenovo Ideapad 3 oyunlar çok düşük FPS vermeye başladı

mudark

Femtopat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad 3 512 GB SSD 10.nesil i5 MX130 ekran kartı 8 GB RAM sahip laptopum GTA 5 Dying Light gibi oyunları 50 60 FPS de oynatırken bir anda Valorant gibi Online oyunlar hariç tüm oyunlarda 10 20 FPS vermeye başladı. 2008 de çıkmış Tomb Raider ve The Forest gibi oyunlarda bile 20 FPS'in istünü göremez oldum. Bundan dolayı 2 kere garanti servisine yolladım. 2'sinde de SSD anakart ve ekran kartı değişimi yapıp orijinal parçalar yerine başka parçalar taktılar mesela samsun M.2 SSD yerine adını sanını bilmediğim SSD taktılar bundan dolayı tüketici mahkemesine başvurdum o dabilirkişi raporu istedi sözüm ona devletin üniversitesinde teknik bilimler enstitüsünde kadrolu öğretim görevlisi olan lafta 'bilir'kişiye hatanın normal kullanımda değil bu tarz offline oyunlarda yaşadığımı sistemimin çok çok altında olan oyunlarda da yüksek sistem gereksinim isteyen oyunlarda da 10 20 FPS'te sabitlendiğini ama CS:GO Valorant gibi oyunlarda bu hatayı almadığımı yani hatanın kolay anlaşılabilir bir şey olmadığından garanti servisinin bile anlamadığını söylememe rağmen bilgisayarı test etmemiş. Raporunda ise 3 5 saat aralığında The Forest oynadığını ekran kartının oyuna göre düşük olduğunu, ki can you run it sitesinden bile bakıldığında oyunu rahatlıkla kaldırdığını görebilirsiniz. Ekran kartı yetersiz değil yani, söylemiş bundan dolayı da değişim olmaz demiş.

İşin garibi şu oyunu Steam'den aldığım için en son ne zaman oynanmış ne kadar oynanmış görebiliyorum laptopu adam 2 şubatta teslim ettim oyun en son 1 şubatta oynanmış 3 5 saat test ettiğini söylüyor ama oyun satın alındığından beri 86 dakika oynanmış. Öğrenci durumumla babamın bana zar zor 6 taksitle indirimli halden aldığı laptopta haklı olduğum konudan dolayı hakkımı vermediler ondan sonra neden gençler bu ülkede kalmak istemiyor sorun sadece ekonomi değil de ondan insan hakkını bile arayamıyor hakkını diyeceklerim bu kadar.

Bu sorun bende de oldu, Anakartım bozulmuştu ve hiçbir şey yapmama rağmen kullanıcı hatası diyerek anakartın değerinde ücret talep etmişlerdi. Bir şey demek istemiyorum ama yine de demeden geçmeyeceğim, adaletin ve insan hakların olduğu sanıldığı bir ülke. Bu ülkede gerçekten mutlu olan birisi varsa tartışabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı