Başarılı Kurulum Lenovo Ideapad 300-15ISK - Sierra 10.12.6

Ayrıntılı sistem bilgileri;

Processor Name: Intel Core i5-6200U
Original Processor Frequency: 2400.0 MHz
CPU ID: 000406E3
CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz
CPU Vendor: GenuineIntel
CPU Stepping: D0/D1
CPU Code Name: Skylake-U
CPU Technology: 14 nm
CPU S-Spec: SR2EY
CPU Thermal Design Power (TDP): 15.0 W
--------------------------------------------------------------------------------
Module Size: 4 GBytes
Memory Type: DDR3 SDRAM
Module Type: SO-DIMM
Memory Speed: 800.0 MHz (DDR3-1600 / PC3-12800)
Module Manufacturer: SK Hynix
Module Part Number: HMT451S6BFR8A-PB
Module Revision: 12366
Module Manufacturing Date: Year: 2015, Week: 52
Module Manufacturing Location: 1
SDRAM Manufacturer: SK Hynix
-------------------------------------------------------------
Network Card : RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Eth.
Vendor Description : Realtek PCIe GBE Family Controller
Maximum Link Speed : 1000 Mbps
Transmit Buffer Size : 193792 Bytes
Receive Buffer Size : 775168 Bytes
----------------------------------------------------------------------------------------
Adı : Intel(R) HD Graphics 520
Bağdaştırıcı Türü : Intel(R) HD Graphics Family, Intel Corporation
Bağdaştırıcı Açıklaması : Intel(R) HD Graphics 520
Çözünürlük : 1366 x 768 x 60 hertz
-----------------------------------------------------------------------------------------
1) BIOS ayarları;

Configuration
  • Usb Legacy – Enabled
  • Wireless Lan – Enabled
  • Graphic Device – Discerete
  • Power Beep – Disabled
  • İntel Virtual Techonology – Disabled
  • Bios Back Flash – Disabled
  • Hotkey Mode – Disabled
Security
  • Intel Platform Trust Technology – Enabled
  • Clear İntel Ptt Key – Enter

Boot
  • Boot Mode – Legacy Support
  • Boot Priority – Uefi First
  • Usb Boot – Enabled
  • Pxe Boot – Enabled
2) Kurulum rehberini inceleyerek gerekli imajı USB'ye yazdırdım, USB/EFI/CLOVER içindeki config.plist dosyasını config düzenleme aracı ile SMBIOS kimliğini MacBookPro13,1 i5/i7 Skylake olarak ayarladım ve kurulumu sorunsuz gerçekleştirdim.

3) Clover EFI Bootloader son sürümünü indirdim UEFI sisteme uygun olarak kurulumu gerçekleştirdim.

4) USB içindeki Config Dosyaları klasöründeki uygun dosyayı atmama rağmen sistem boot etmedi bende USB/EFI içindeki CLOVER klasörünü HDD/EFI içine kopyaladım sistem sorunsuz boot etti.

5) Ethernet için Multibeast'in son sürümünü indirdim gerekli kext'i kurdum Kext Wizard ile "Rebuild Cache" yaptım sistemi yeniden başlattım Ethernet çalışır hale geldi.

6) Ses için ilk önce Multibeast içinde VoodooHDA 2.8.9 sürümünü kurdum ses gelmedi sonra library/extensions içinden kurduğum kext'i sildim Kext Wizard ile "Rebuild Cache" yaptım sistemi yeniden başlattım. Bu sefer yamalanmış AppleHDA ile çözmeye çalıştım işlemleri yaptıktan sonra sistem boot etmedi. Diski Windows ortamında transmac ile açarak, kurduğum AppleHDA kextini ve Lilu.kext 1.2.0 sildim.

- Son olarak VoodooHDA 2.9.0 Clover-V10.zip dosyasını indirdim ve VoodooHDA 2.9.0 Clover UEFI/ESP altındaki VoodooHDA MacOS Sierra Clover tikini işaretleyerek kurulumu tamamladım Kext Wizard ile "Rebuild Cache" yaptım sistemi yeniden başlattım ve ses sorunu çözülmüş oldu. Herhangi bir cızırtı veya düşük ses sorunu yaşamadım.

Çalışanlar;
  • Uyku
  • Ses
  • Ethernet Portu
  • İşlemci ve RAM sorunsuz görüntülenmekte
  • Intel(R) HD Graphics 520
  • Bluetooth

Çalışmayanlar;
  • Pil göstergesi
  • Kablosuz Ağ Bağdaştırıcısı
  • AMD Radeon(TM) R5 M330

Görseller;

1.jpg

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sistemimiz benziyor.
Gerekli imajı USB'yi hangi programla yazdırdınız ?

Merhaba kardeşim.
Sistemimiz hemen hemen aynı. Ben HD 520 ekran kartına bir türlü tanıtamadım. Rica etsem boot dosyalarını benimle paylaşır mısın? Boot edemiyorum çünkü ben bir türlü. Sistemimiz marka hepsi aynı sadece seninki 300 modeli benimki 500. Teşekkür ediyorum.

Merhaba kardeşim.
Sistemimiz hemen hemen aynı. Ben HD 520 ekran kartına bir türlü tanıtamadım. Rica etsem boot dosyalarını benimle paylaşır mısın? Boot edemiyorum çünkü ben bir türlü. Sistemimiz marka hepsi aynı sadece seninki 300 modeli benimki 500. Teşekkür ediyorum.
Yeni bir konu açabilirseniz yardımcı olalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı