Çözüldü Lenovo IdeaPad 310-15IKB laptopa uygun RAM nasıl bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Turhan.svn35

Femtopat
Daha fazla  
1691920950368.png

Şu an bilgisayarımda takılı olan RAM 4 GB'lık ama ben 8 GB RAM alıp onu takmak istiyorum. Hangisini almam gerekiyor bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Lenovo IdeaPad 310-15IKB

1 adet lehimli RAM ve 1 adet slot görünüyor. 4 GB RAM lehimlidir muhtemelen. Lenovo maksimum 12 GB diyor fakat Crucial test etmiş ve SO-DIMM slota 16 GB RAM takılabiliyor. Toplam 20GB yapabilirsiniz. Almanız gereken belleklerin hızı 2133MHz CL15. zaten içinde olanı çıkartacağınız için model uyumluluğu konusunda pek bir şeye gerek kalmıyor. Bu ürüne bakabilirsiniz;

Diğer kaynaklar;

CPU-Z'den değerlere göre seçim yapacaksın MHz değerlerine göre ve DDR 4 olacak.

Laptop modeli nedir?

Lenovo IdeaPad 310-15IKB

CPU-Z'den değerlere göre seçim yapacaksın MHz değerlerine göre ve DDR 4 olacak.
1691924923929.png
1691924931657.png

Laptop modeli nedir?

Bundan alsam uyumlu olur mu?

Son düzenleme:
Lenovo IdeaPad 310-15IKB

1 adet lehimli RAM ve 1 adet slot görünüyor. 4 GB RAM lehimlidir muhtemelen. Lenovo maksimum 12 GB diyor fakat Crucial test etmiş ve SO-DIMM slota 16 GB RAM takılabiliyor. Toplam 20GB yapabilirsiniz. Almanız gereken belleklerin hızı 2133MHz CL15. zaten içinde olanı çıkartacağınız için model uyumluluğu konusunda pek bir şeye gerek kalmıyor. Bu ürüne bakabilirsiniz;

Diğer kaynaklar;

Çözüm
1 adet lehimli RAM ve 1 adet slot görünüyor. 4 GB RAM lehimlidir muhtemelen. Lenovo maksimum 12 GB diyor fakat Crucial test etmiş ve SO-DIMM slota 16 GB RAM takılabiliyor. Toplam 20GB yapabilirsiniz. Almanız gereken belleklerin hızı 2133MHz. Zaten içinde olanı çıkartacağınız için model uyumluluğu konusunda pek bir şeye gerek kalmıyor. Bu ürüne bakabilirsiniz;

Diğer kaynaklar;

Tamamdır çok teşekkür ederim yardımınız için 🙏.

Geri
Yukarı