Lenovo Ideapad 310-ISK laptop işlemci değişimi mümkün mü?

Mr_İbr

Decapat
Arkadaşlar merhaba, malum ekenomimiz şahlandı bu durumda ortalama bir sistem toplamak ya da yeni bir laptop almak en kötü 5.000-6.000 lira civarında. Bu durumda aklıma gelen bir çözüm var şu an kullanmış olduğum laptop, Lenovo Ideapad 310-ISK 8 GB RAM Intel i5 6200 CPU modeli olan laptop. İşlemcisi eskimiş durumda ve az önce değinidiğim gibi bu ekonimide oyun oynatan bir sistem almak için 5.000 lirayı gözden çıkarmak lazım. Benim aklıma gelen fikir şu anki laptopumun işlemcisini uyumlu olan oyun oynatabilecek bir işlemci ile değiştirmek ve CD DVD ROM girişine SSD takmak. Bu konuda ufak bir araştırma yaptım SSD takmak basit bir işlem fakat bu laptop ile uyumlu GTA V'de yerin içinde uçurtmayacak oyun oynatan bir işlemci takmak istiyorum. Aranızda bu laptopa GTA V'i oynatabilecek bir işlemci bilen var mıdır? Bu konuyu halletmek istiyorum. İlgilenirseniz çok teşekkür ederim. Dediğim gibi SSD olayı basit fakat GTA V oynatacak bu bilgisayarla uyumlu bir işlemci bulamadım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir bilgisayarcı değiştiremez, BGA makinesi olan ve kullanmasını bilen söküp takabilir. Bu tercih edilen bir yöntem değil, bu nedenle lehimli işlemci bulmak zor olur. Bu işi yapan da uyum konusuna karışmayabilir.

Daha iyi bir işlemcinin daha yüksek seviyede ısınma olasılığı da bir başka nokta.

Herhangi bir bilgisayarcı değiştiremez, BGA makinesi olan ve kullanmasını bilen söküp takabilir. Bu tercih edilen bir yöntem değil, bu nedenle lehimli işlemci bulmak zor olur. Bu işi yapan da uyum konusuna karışmayabilir.

Daha iyi bir işlemcinin daha yüksek seviyede ısınma olasılığı da bir başka nokta.
anladım hocam teşekkürler yapılabilecek tek şey sanırım ssd takmak:(

Geri
Yukarı