Lenovo Ideapad 320 15-ikb yavaş çalışıyor

Ya bu Lenovo Ideapad 320 kadar işe yaramaz laptop yoktur üniversitenin ilk yılında Teknosa çalışanının ısrarıyla almıştım cihazı i5 7 nesil ve 920 MX işlemcili 8 GB RAM var 1.5 yıl kullandım bu süre içerisinde dediğiniz gibi çok yavaştı fiyatınızda tam hatırlamıyorum ama o dönemde kasa alsam çok daha üst seviye bir kasa alırdım diye düşünüyorum sonra ekranı gitti birden gittim yeni 15 ıkb ekran aldım oda 1 hafta sonra gitti
SSD olayına gelirsek Toshiba TR200 480 GB SSD takmıştım içine açılış hızı falan hızlandı ama büyük bir fark bekleme
Evde boş boş duruyordu Letgo'ya koydum yarın satıyorum 1500 TL'ye :)
şu anki hali bu aldığım SSD yüzde çıkardım içinden bu şekilde laptop tamir eden birine satacağım

28. 11.2018 yılında
3.728 TL + KDV 677 TL olarak Vatan Bilgisayar'dan alınmıştı ben liseye geçerken. Vatan'daki kişiler de aileme öve öve bitirememişti ve ailem bu bilgisayarı almıştı. 4 bin TL'ye daha güzel bilgisayarlar alınabilirdi...

Üniversiteye bir sene sonra geçeceğim, o zaman yeni bir bilgisayar alabillirim diye düşünüyorum. Ekonomi malum, teknoloji ucuz değil.

Ben sadece bu bilgisayara SSD taktırarak Photoshop rahat kullanabilir miyim sizce? Yoksa hiç 500 TL bir harcama yapmayıp üniversiteyi mi bekleyeyim?

28. 11.2018 yılında
3.728 TL + KDV 677 TL olarak Vatan Bilgisayar'dan alınmıştı ben liseye geçerken. Vatan'daki kişiler de aileme öve öve bitirememişti ve ailem bu bilgisayarı almıştı. 4 bin TL'ye daha güzel bilgisayarlar alınabilirdi...

Üniversiteye bir sene sonra geçeceğim, o zaman yeni bir bilgisayar alabillirim diye düşünüyorum. Ekonomi malum, teknoloji ucuz değil.

Ben sadece bu bilgisayara SSD taktırarak Photoshop rahat kullanabilir miyim sizce? Yoksa hiç 500 TL bir harcama yapmayıp üniversiteyi mi bekleyeyim?
kardeşim bence değmez ama sen bilirsin

28. 11.2018 yılında

Hocam SSD takın mis gibi bilgisayar SSD alın keyfinize bakın.

2 hafta kadar önce HDD'yi SSD ile değiştirdim çok büyük bir fark vardı. Eskiden 10Dk'yı geçkin sürede açılan cihaz 20 saniyede açılıyor. Oyunlarda da bariz bir fark var.

İşlemci Intel(r) Core(tm) i5-7200U CPU @ 2.50GHz 2.71 GHz.
Takılı RAM 12,0 GB (kullanılabilir: 11,9 GB)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı