Lenovo IdeaPad 320-15ast 80xv bataryasız açılmıyor

Zevahir

Kilopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad 320-15ast 80xv model laptop kullanıyorum. Batarya zarar gördü. Bataryayı çıkarıp güç adaptörü ile kullanmak istedim fakat laptop açılmadı. Acaba bu model bataryasız çalışmıyor mu yoksa anakart mı zarar gördü? Zira bilgisayar hiç tepki vermiyor. Şarj adaptörüm arızalanmıştı ve onun montajı sırasında bir hata yaptım. Bilgisayarı şarja taktığımda batarya zarar gördü sanırım. Fakat sonra şarj adaptörünü doğru montajladım ve tekrar taktığımda bilgisayar şarj oluyordu. Yaklaşık 25 dakika kadar kullandım ve ardından bilgisayar kapandı. Şarj LED'i vs yanmadı. Bataryayı söküp güç adaptörünü taktığımda da hiçbir tepki vermedi. İşin ilginç yanı bilgisayar bir anda kapanmadı. Şarj bitiyor göründü ve Windows kapatılıyor diyerek sağlıklı biçimde kapandı. Bu yüzden de sistem parçalarından birinin zarar gördüğünü düşünmüyorum.

Son düzenleme:
"Pil çıkarılabilir ise, pili çıkarın ve güç düğmesini 30 saniye basılı tutun. Pil çıkarılamıyorsa, bilgisayar açıkken güç düğmesini basılı tutun ve kapanmasını bekleyin, ardından bilgisayarı yeniden açmadan önce güç düğmesini 30 saniye daha basılı tutun."
Lenovo'nun sitesinde böyle bir şey yazıyor. 30 saniye basılı tutman gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı