Lenovo Ideapad 320 15IKB-80'ye RAM önerisi

luSTorm35

Zeptopat
Daha fazla  
Laptopumun tam olarak özellikleri bu linkte mevcut: https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-320-core-i5-7200u-2-5ghz-4gb-ram-1tb-hdd-15-6-2gb-w10-32805.html
İçinde anakarta entegre 1 adet 4 GB RAM bulunmakta bir de boş RAM slotu var. Ben bu slota 8 GB Kingston RAM aldım ancak CL değerleri farklı olduğu için bir sürü mavi ekran hatası aldığımdan RAM'i iade ettim (Memtest86 ile RAM'i taradım herhangi bir hata bulunamadı. Yani RAM'de bir arıza yoktu sadece bilgisayarımla uyumsuzdu). 2133MHz CL10 DDR4 4 GB'ya da 8 GB RAM arıyorum ancak internette bu özelliklerde bir türlü bulamıyorum.

Burada Lenovo Support sitesinde bilgisayarıma uyumlu RAM'lerde 2400MHz-2666MHz RAM'ler de var ancak bilgisayarımda bulunan RAM 2133MHz olduğu için tereddüt ediyorum: laptops and netbooks :: 300 series :: 320 15ikb :: 80ye - Lenovo Support US

WhatsApp Image 2021-06-11 at 15.40.12.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-11 at 15.39.11.jpeg

Alıp sorun yaşadığım RAM bu: https://www.hepsiburada.com/kingsto...ent=c&utm_term=43&wt_pc=cimri.c.43.pc#reviews

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, evet zor bulunan bir RAM mevcut görünüyor sizde.

Bu arada aynı değerlerde ama anakartınız destekliyor diye daha yüksek frekansa sahip bir RAM eklerseniz sorun çıkmasa bile ikisi de düşük olan RAM'in frekansında çalışacaktır. Yani içindeki 2133 olduğu için diğeri kaç olursa olsun o da otomatik 2133 e düşmüş olacak ve tam verim alamamış olacaksınız o yeni RAM'den ve onun kaç MHz olduğunun esprisi olmayacak. Bu yüzden de içindekinin aynısını bulmaya çalışmak daha mantıklı...

Biraz bakındım da 2. el şunları buldum. Sıfır olmak zorunda mı ? Ben olsam alır takıp arkama bile bakmam.

Hepsi 2133 hepsi 8 GB hepsi CL 10 görünüyor:

CL 10 olup da 4 GB olanı sahibinden sitesinde de yok 2. el, ancak letgoda belki...

Ek bir tavsiye;

"RAM Expert" programını kurun. Açtığınızda sizdeki belleğin tam kodunu gösterecek ama beraberinde yanında "Get Specifications" yazan bir PDF dosyası olacak. Buna tıklayınca otomatik Google üzerinden aynısını ya da uyumlu olanını bulup karşınıza çıkarıyor. Bunu da deneyebilirsiniz.

Faydasını görmeniz dileğimle selamlar

Yeni konular

Geri
Yukarı