Lenovo IdeaPad 320 15IKB 81BT laptop için SSD yükseltme desteği

Oyun Levyesi

Femtopat
Daha fazla  
Cihazımın modeli Lenovo IdeaPad 320 15IKB 81BT HDD'yi SSD'ye çevirecegim ve eski HDD'yi kızak kullanarak CD yerinde kullanacağım. Ancak M.2 SSD kullanmak istiyorum. Lenovo sitesinde net bir bilgi bulamadım, cihazım uygun mudur acaba? Yardımcı olabilir misiniz?
M.2 olmazsa hangi SSD'yi tavsiye edersiniz? 650 lira bütçem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
3000. Mesaj

Öncelikle cihazınız M.2 SSD desteklemiyor.
Zamanında kendim IdeaPad 330 15IKB 81DE kullanmıştım, aklıma geldi. Her neyse, buradaki sayfada görebileceğiniz gibi SATA SSD destekleniyor sisteminizde.

1702666217229.png
(Sağdaki büyük olan SATA SSD, soldaki M.2 SSD.)

İlla ki M.2 takmak istiyorsanız dönüştürücü alıp kullanabilirsiniz sanırım, bakmak lazım. Ancak işin sonunda yine SATA hızını alacaksınız, yani herhangi bir hız farkı olmayacak bu laptopta.

Eski HDD'yi kızak olarak kullanmak için de yine yukarıda bağlantısını verdiğim sayfadan disk yerinizin(ismini unuttum) yüksekliğini öğrenmeniz yeterli. 9.0mm gözüküyor. 9.0mm olanlardan HDD Caddy kızak alırsanız takarsınız.

Ben bir ara bunu almıştım, ancak çok fazla kullanma şansım olmadı. Benzer bir arama yaparak muhtemelen daha iyilerini bulursunuz.

SSD tavsiyesine gelelim. 650₺ bütçeye gerçekten ne alabileceğinizi bilmiyorum :(
Kaç GB bakıyorsunuz, ona göre bir bütçe belirleriz ancak bilmeniz gereken bir şey varsa o da 650₺'lik SSD'den çok da fazla verim beklememeniz.

Belki 2. Ele bakabilirsiniz, o zaman da "Bu SSD alınır mı?" diye konu açarsınız, arkadaşlar yardımcı olur.

İyi sosyaller.

Son düzenleme:
3000. mesaj.

Öncelikle cihazınız M.2 SSD desteklemiyor.
zamanında kendim IdeaPad 330 15IKB 81'de kullanmıştım, aklıma geldi. Her neyse, buradaki sayfada görebileceğiniz gibi SATA SSD destekleniyor sisteminizde.

Eki Görüntüle 2053939
(Sağdaki büyük olan SATA SSD, soldaki M.2 SSD.)

illaki M.2 takmak istiyorsanız dönüştürücü alıp kullanabilirsiniz sanırım, bakmak lazım. Ancak işin sonunda yine SATA hızını alacaksınız, yani herhangi bir hız farkı olmayacak bu laptopta.

Eski HDD'yi kızak olarak kullanmak için de yine yukarıda bağlantısını verdiğim sayfadan disk yerinizin(ismini unuttum) yüksekliğini öğrenmeniz yeterli. 9.0mm gözüküyor. 9.0mm olanlardan HDD Caddy kızak alırsanız takarsınız.

Ben bir ara bunu almıştım, ancak çok fazla kullanma şansım olmadı. Benzer bir arama yaparak muhtemelen daha iyilerini bulursunuz.

SSD tavsiyesine gelelim. 650₺ bütçeye gerçekten ne alabileceğinizi bilmiyorum :(
Kaç GB bakıyorsunuz, ona göre bir bütçe belirleriz ancak bilmeniz gereken bir şey varsa o da 650₺'lik SSD'den çok da fazla verim beklememeniz.

Belki 2. ele bakabilirsiniz, o zaman da "bu SSD alınır mı?" diye konu açarsınız, arkadaşlar yardımcı olur.

İyi sosyaller.

SanDisk'in 240GB'lık sssdsini almayı planlıyorum. Windows'u ve 2-3 programı ona kurup eski HDD'yi depolama olarak kullanacağım. GB o kadarda benim için önemli değil işimi görsün yeterli olacaktır. Teşekkürler hocam.

SanDisk'in 240GB'lık SSD'sini almayı planlıyorum. Windows'u ve 2-3 programı ona kurup eski HDD'yi depolama olarak kullanacağım. GB o kadarda benim için önemli değil işimi görsün yeterli olacaktır. Teşekkürler hocam.
İyi bir SSD olduğunu düşünmüyorum, Internet'e bakarsanız ani hız düşüşleriyle kronik sorunlu bir disk.

Bu liste size rehber olabilir diye düşünüyorum: Sorunlu olduğu bilinen SSD modelleri

Onun yerine WD Green alabilirsiniz. Western Digital Green WDS240G3G0A SATA 3.0 2.5" 240 GB SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

WD Green'in Internet üzerinde baktığım kadarıyla kronik bir sorunu yok.

Son düzenleme:
İyi bir SSD olduğunu düşünmüyorum, ınternet'e bakarsanız ani hız düşüşleriyle kronik sorunlu bir disk.

Bu liste size rehber olabilir diye düşünüyorum: Sorunlu olduğu bilinen SSD modelleri

Onun yerine WD Green alabilirsiniz. Western Digital Green WDS240G3G0A SATA 3.0 2.5" 240 GB SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

WD Green'in ınternet üzerinde baktığım kadarıyla kronik bir sorunu yok.

Kullanıcı yorumları iyi gibi WD Green'i alayım o zaman. Teşekkürler.

Evet. Western Digital, Samsung'dan sonra en sevdiğim disk üreticisi olabilir. Hiçbir şirket tamamen kusursuz değildir ancak bu saydığım şirketlerin ürünleri genelde sizi üzmez.

Siz yine de almadan önce araştırmayı unutmayın :) Bu ürüne gelirsek, bunda bir sorun yok zaten. Tekrardan güle güle kullanın.

Geri
Yukarı