Lenovo Ideapad 320 - 15ıkb RAM desteği ne kadar?

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
İyi akşamlar arkadaşlar, CPU-Z'ye bakarken ne zamandan beri merak ettiğim fakat konusunu şimdi açtığım bir sorum var. Sistemimde 8 GB RAM takılı olmasına rağmen sanırım 4 GB'da lehimli olmak üzere toplam 12 GB RAM var.

Ekran görüntüsü 2022-05-31 234743.png

Ekran görüntüsü 2022-05-31 234802.png

Slot 1 ve slot 2 var, görünüyor yani ikinci slotun varlığı CPU-Z'de. Sisteme SSD takarken de RAM'e özellikle baktım ve yanlış değilsem üst üste iki RAM yuvası vardı, alttaki boştu. İleride bir 8 GB daha ekleyebilirim ve toplam 20GB RAM destekler diye düşünüyorum, size de bir danışayım dedim. Ben 20GB DDR4 2400MHz RAM destekliyor diye tahmin ediyorum. Zaten fark ettiyseniz 8 GB RAM tek kanal çalışıyor.

Bu arada lehimli RAM diye bir şey yok galiba, çünkü kullanmış olduğum laptopa da 4 GB RAM lehimli diyorlardı içini açtığımda ise normal slota takılmış RAM olduğunu gördüm.
Edit: Az önce sizin laptopu araştırdım gömülüymüş RAM yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın. 🙂

Son düzenleme:
Ekran görüntüsü 2022-06-01 001038.png

Burada 32 GB destekliyor diye görünüyor :)

Bu arada lehimli RAM diye bir şey yok galiba, çünkü kullanmış olduğum laptopa da 4 GB RAM lehimli diyorlardı içini açtığımda ise normal slota takılmış RAM olduğunu gördüm.

Lehim konusu doğru sanırım, çünkü iki slot var ve diğeri boştu. Ayrıca CPU-Z'de de görünmüyor 4 GB olan modül.

Eki Görüntüle 1405448

Burada 32 GB destekliyor diye görünüyor :)

Lehim konusu doğru sanırım, çünkü iki slot var ve diğeri boştu. Ayrıca CPU-Z'de de görünmüyor 4 GB olan modül.

Anlamadığım bir şekilde bende de görünmüyordu SPD kısmında. Ama içini açıp bakınca gömülü olmadığını öğrenince şok oldum.
Sizin kullanmış olduğunuz modelle aynı galiba bir göz atabilirsiniz Türkçe video bulamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı