Çözüldü Lenovo Ideapad 320 ekranın altında beyaz çizgi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

IşQlı MşQlı

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Ideapad 320 cihazımın altında bir çizgi çıkıyor. Genelde video izlerken beliriyor ve yeniden başlatana kadar kaybolmuyor. Sizce ne yapmalıyım?

IMG_0032.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam cihaza hem ekran kartı hem de BIOS güncellemesi yaptım. Herhangi bir video açtığımızda yine aynı sorun belirmekte. @Recep Baltaş
F54AAD5E-F591-431E-A128-D392F3D9D7A3.jpeg

Ekran kartında sorun olabilir harici monitörünüz yada bağlayabileceğiniz tv var ise bağlayıp deneyebilirsiniz eğer onlardada çizgi çıkıyorsa ekran kartıyla alakalıdır.

Garantisi bitmedi ise garantiye veriniz ve media player olarak farklı bir program deneyin. Lenovo IdeaPad modellerinde kronik ışık sızması var, ama siyah ekran ve karanlık bir ortamda belli oluyor.

Merhaba,
aynı sorun bende çıkmaya başladı. Z580 modeli. GTA 5 oynarken bir anda görseldekinin aynısı bir çizgi çıkıyor ve kayboluyor. 3 4 saniye sonra tekrar çıkıyor. Sinir bozucu bir şekilde. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükledim, düzelmedi. Sende düzeldi mi ? Donanımsal olsaydı çizgi sabit olurdu bu çizgi gidip gidip geliyor. RAM'leri çıkarıp taktım düzelmedi.

Bende en son Windows Update yapınca düzeldi.

Çözüm
Bende en son Windows Update yapınca düzeldi.

Hocam uzun bir süre sonra konuyu hortlatıyorum ama bende de aynı durum var 1 aydır. Drivers ve windows güncel. Aynı sizinki gibi bir video veya oyun açınca 5-10 dk sonra beliriyor altta ve yeniden başlatana kadar gitmiyor. Sorunun kesinlikle yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama yapacak bir şey de bulamadım açıkçası. Var mı başka önerilebilecek bir eylem ?

Dosya Ekleri

• IMG_20210426_005022.jpg
    IMG_20210426_005022.jpg
    100,9 KB · Görüntüleme: 205
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı