Lenovo Ideapad 320 Oyunlarda Kasmalar

Öncelikle Lenovo üretici sitesindeki sürücüyü deneyin. Orada ki sürücüler test yapılmış ve onaylanmış sürücüler. Lenovo sitesindeki sürücülerde işine yaramazsa yapacak başka bir şeyin yok gibi. DDU ile kaldırın interneti kapatıp yükleyin bu işlemleri yaparken. DDU rehberini izleyin orada anlatıyor zaten.
Dediğinizi denicem çok teşekkür ederim.
Denicem detayları buraya aktarcam aynı sorunu yaşayan arkadaşlar en azından faydalanabilir. Çok teşekkür ederim sizede hocam...
Denicem detayları buraya aktarcam aynı sorunu yaşayan arkadaşlar en azından faydalanabilir. Çok teşekkür ederim sizede hocam...
Öncelikle Lenovo üretici sitesindeki sürücüyü deneyin. Orada ki sürücüler test yapılmış ve onaylanmış sürücüler. Lenovo sitesindeki sürücülerde işine yaramazsa yapacak başka bir şeyin yok gibi. DDU ile kaldırın interneti kapatıp yükleyin bu işlemleri yaparken. DDU rehberini izleyin orada anlatıyor zaten.

395659

395658

Evet arkadaşlar dediğiniz driveri indirdim ddu ile ekran kartımı komple silip sonra dediğiniz driveri indirip yükledim yeniden başlatıp oyuna girdim ve msi afterburn programıyla oyun oynarken değerleri çekip sizlere paylaşmak istedim sorunlarım hala devam etmekte...
Sıcaklık yine dediğim gibi oyuna başlar başlamaz ısınmaya başlayıp 2 dk içerisinde iyice elle hissedilebilir sıcaklık geliyor ve kasma takılmalar hala berbat oynancak gibi değil yani...
Umarım değerler sorunumun nerde olduğunu gösterir sizlere...
Bu arada belirtmeyi unuttum 4 fanlı notebook soğutucumda mevcut altında çalışır vaziyette bunuda belirtmek isterim.

Son düzenleme:
Eğer bu sıcaklık değerleri oynuyorsan normal bir dizüstü bilgisayarı için. En fazla kaç derece görüyorsun? CPU ve GPU sıcaklığını. GPU1 ve GPU2 hangi ekran kartları olduğunu da yazar mısın? Geçişli grafiklerden yüksek performansa alıyor musun açacağın oyunu?

Eğer bu sıcaklık değerleri oynuyorsan normal bir dizüstü bilgisayarı için. En fazla kaç derece görüyorsun? CPU ve GPU sıcaklığını. GPU1 ve GPU2 hangi ekran kartları olduğunu da yazar mısın? Geçişli grafiklerden yüksek performansa alıyor musun açacağın oyunu?

gpu 1 amd r5 530 olan
gpu 2 UHD Graphics 620

ama enteresan olan gpu 2 amdye göre daha düşük değil mi ? benim bildiğim düşük olması gerek ama onda bile daha akıcı oynanıyor.
Cpularda en fazla 70-75 derece arası...
Amd r5 530 olanda 60 derece en fazla...
Evet geçişli grafiklerden zula oyununu ekleyip yüksek performans yaptım.

GPU1 2. resimde Radeon 530 ise ekran kartınız kullanılmıyor. Intel ile açıyorsunuz attığın 2. resimde öyle gözüküyor. İlk resimde harici GPU yani Radeon 530 ile açıyorsunuz. Isı değerleri normal. Radeon 530 Intel UHD Graphics 620 e göre daha iyi fakat aralarında fazla farkı yok. Lenovo Radeon 530 684.3 GFLOPS puan almış, Intel UHD Graphics 620 441.6 GFLOPS puanı var. Görüldüğü gibi fazla farkı yok ve o karttan fazla ümidiniz var gibi. Fazla ümitlenmeyin giriş seviye ekran kartınız var. Eski oyunlarda aynı sorun varsa sürücü ile alakalı fakat eski oyunlarda(Left 4 Dead 2 ve ETS 2) gibi oyunlarda sorununuz yoksa ekran kartınız gerektiği güçte çalışıyor. Intel UHD Graphics 620 ekran kartı benim eski AMD HD6610m ekran kart puanı almış. Onu düşünürsek yeni oyunlarda fazla ümit etmeyin ve oyun ayarları düşürün. Sürücü güncellemesi bekleyin olmasa başka çareniz yok. En son servise yollayın söyleyin böyle sorunlarım başladı. Bende AMD Radeon 540 kullanıyorum 1,248 GFLOPS puanı var fakat CS:GO, ETS 2, Zula, GTA 5 gibi oyunlarda oynayabiliyorum. Eski oyun olduğu için orta ve yüksek ayarda oynanabiliyor. O yüzden fazla bir şey beklemeyin o karttan.

GPU1 2. resimde Radeon 530 ise ekran kartınız kullanılmıyor. Intel ile açıyorsunuz attığın 2. resimde öyle gözüküyor. İlk resimde harici GPU yani Radeon 530 ile açıyorsunuz. Isı değerleri normal. Radeon 530 Intel UHD Graphics 620 e göre daha iyi fakat aralarında fazla farkı yok. Lenovo Radeon 530 684.3 GFLOPS puan almış, Intel UHD Graphics 620 441.6 GFLOPS puanı var. Görüldüğü gibi fazla farkı yok ve o karttan fazla ümidiniz var gibi. Fazla ümitlenmeyin giriş seviye ekran kartınız var. Eski oyunlarda aynı sorun varsa sürücü ile alakalı fakat eski oyunlarda(Left 4 Dead 2 ve ETS 2) gibi oyunlarda sorununuz yoksa ekran kartınız gerektiği güçte çalışıyor. Intel UHD Graphics 620 ekran kartı benim eski AMD HD6610m ekran kart puanı almış. Onu düşünürsek yeni oyunlarda fazla ümit etmeyin ve oyun ayarları düşürün. Sürücü güncellemesi bekleyin olmasa başka çareniz yok. En son servise yollayın söyleyin böyle sorunlarım başladı. Bende AMD Radeon 540 kullanıyorum 1,248 GFLOPS puanı var fakat CS:GO, ETS 2, Zula, GTA 5 gibi oyunlarda oynayabiliyorum. Eski oyun olduğu için orta ve yüksek ayarda oynanabiliyor. O yüzden fazla bir şey beklemeyin o karttan.

oyun içinde aynı sürelerde çekilen resimler hocam onlar peki ekran kartı bir çalışıp bir çalışmamasının sebebi nedir ? Aslında ümidim şöyle en azından böyle cs go,zula,ets 2 akıcı bir şekilde takılmadan,kasmadan oynamak.... Olay zaten ordan başlıyor en yüksek seviyeyede alsam en düşük seviyeyede alsam aynı kasmalar yaşıyorum , yoksa dediğiniz gibi ekran kartından zaten fazla bir beklentim yok dediğim oyunlar haricinde battfield 5,gta 5 gibi oyunları akıcı bir şekilde oynamamı zaten beklemiyorum açıkçası....

Sizin sorun yazılım hocam. Başka bir şey diyemiyorum. Güncel sürücüyü yükleyip harici ekran kartıyla çalıştığı halde sorun yaşıyorsunuz.

Aşağıdaki konuyu atıyorum, konu güncel.

Sizin sorun yazılım hocam. Başka bir şey diyemiyorum. Güncel sürücüyü yükleyip harici ekran kartıyla çalıştığı halde sorun yaşıyorsunuz.

Aşağıdaki konuyu atıyorum, konu güncel.
Ne yazık ki evet dediğiniz gibi...
Çok teşekkür ederim ilginiz için hocam...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı