Lenovo Ideapad 320 performans sorunu

Eeen

Hectopat
Laptopum Lenovo IP320 gecen ay yeni AMD sürücüsü sayesinde artik amdharici ekran kartına geçiş yapılabiliyordu bende gecis yaptim fakat oyunu AMD'den daha kötü olan Intel ile yüksek grafiklerde bile akıcı oynarken AMD'ye gecip oyunu acmam ile çok kotu bir kasma ortaya cikti. Hatta bazen fan devreye girmiyor 90 dereceyi geçiyordu. Hiçbir çözümünü bulamadim artik ETS 2 en rezalet grafiklerde bile çok kasiyor. Bilen varsa yardim etsin. İsteyenler videosunu da atarim yeter ki şu sorundan kurtulayım.

Cihazın bu mu? Eğer bu ise cihazda AMD ekran kartı yok? Anlam veremediğim kısım bir notebook AMD ekran kartı varsa zaten bunun desteğini de verir. İlerde gelen bir sürücü güncellemesiyle devreye girmez bu.

Lenovo Ideapad 320-15IKB i5 8250U AMD Radeon 530 senin baktığın en eski Ideapad.
Cihazın bu mu? Eğer bu ise cihazda AMD ekran kartı yok? Anlam veremediğim kısım bir notebook AMD ekran kartı varsa zaten bunun desteğini de verir. İleride gelen bir sürücü güncellemesiyle devreye girmez bu.

Lenovo Ideapad 320-15IKB i5 8250U AMD Radeon 530 senin baktığın en eski Ideapad.
Sistem özellikleriniz nedir?

Windows 10 64 Bit ekran kartı 1.AMD Radeon 530 2.Intel UHD Graphics 620 Ideapad 320-15IKB 4 GB ramazan 1TB Seagate HDD.
Sistem özellikleriniz nedir?

Windows 10 64 Bit ekran kartı 1.AMD Radeon 530 2.Intel UHD Graphics 620 Ideapad 320-15IKB 4 GB ramazan 1TB Seagate HDD.

Cihazın bu mu? Eğer bu ise cihazda AMD ekran kartı yok? Anlam veremediğim kısım bir notebook AMD ekran kartı varsa zaten bunun desteğini de verir. İleride gelen bir sürücü güncellemesiyle devreye girmez bu.

Ve AMD ekran kartlı Lenovo IP320 serisinde kronik olarak AMD'yi calistiramıyor vardi AMD Lenovo'lar icin ozel sürücü üretti onun sayesinde devreye giriyor.

Lenovo Ideapad 320-15IKB yaz özelliklere bak bir de fiyata ben 2 yıl önce 5200 TL'ye almıştım.
Peki bana burayı biraz daha açar mısın? Dediğim gibi yeni gelen bir sürücü sayesinde AMD ekran kartına geçiş yapmak diye bir şey olmaz. Zaten var olan bir şey güncellenmiştir.
İstersen https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/a8lv05af.exe buradan AMD ekran kartının sürücüsünü güncelleyip bir dene.

Ekran kartı sürücüsü eski veya yok ise geçiş yapamazsın bak internete ya Allah Allah bilip bilmeden konuşmayın.
Peki bana burayı biraz daha açar mısın? Dediğim gibi yeni gelen bir sürücü sayesinde AMD ekran kartına geçiş yapmak diye bir şey olmaz. Zaten var olan bir şey güncellenmiştir.
İstersen https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/a8lv05af.exe buradan AMD ekran kartının sürücüsünü güncelleyip bir dene.

Bir de sorunumun nasıl çözülecegi ile ilgili yardım istedim tartışma yaratmaya değil ya aklındaki çözümü sun ya da hiç cevaplama.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Sorununuz çözülmedi sanırım hala. Ben de benzer bir problem yaşıyorum. Youtube'daki test videolarından çok çok uzak sonuçlar alıyorum ben de. Testlerde 30-40 fps arası alınan oyunu 10fpsden az alıyorum, hatta grafiklerin çok büyük bir kısmını yükleyemiyor bile. Ama sizin aksinize ETS 2 de orta ayarlarda 30 fps alabiliyorum, gerçekten çok garip bir durum.

Ve AMD ekran kartlı Lenovo IP320 serisinde kronik olarak AMD'yi calistiramıyor vardi AMD Lenovo'lar icin ozel sürücü üretti onun sayesinde devreye giriyor.
4 gb ramazan

Geri
Yukarı