Lenovo IdeaPad 5 için alternatif önerisi

kadirscgl

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Linkteki bilgisayarı yazılım ve üniversite için almayı düşünüyorum. Daha yüksek fiyata çıkamam ama buna gerek yok bu işini görür dediğiniz daha uyguna bir bilgisayar var mı? Ya da aynı fiyata daha iyi olanı.

Lenovo Ideapad 5 AMD Ryzen 7-5700U 16 GB

Bir de 8 GB versiyonu var o da yeter mi? Tabii 16 GB daha uzun ömürlü olacaksa aradaki farkı verebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu cihaz işinizi görür. 8 GB RAM olan ile aralarında ne kadar fark var? Eğer 700-800TL'den fazla bir fark varsa ve laptopta fazladan bir RAM slotu varsa 8 GB versiyonunu alın siz kendiniz yükseltme yaparsınız.

Amazonda aspire 7 a715 li 3050 li bir laptop var 14.700 lira. Ben onu tavsiye ederim. Lenovo kasası falan metal ekrani daha kaliteli ve canlı olması lazim yuzde yuz sargb ama aspire 7 serisi de fena değildir az çok oyun çizim ihtiyacı olursa görür. İşlemcisi de 5625u 5700u dan daha iyi bir işlemci. Zen3 yapısında daha tasarruflu, serin olur. Tek çekirdekte daha iyi çokluda da neredeyse yakalıyor.

Bu cihaz işinizi görür. 8 GB RAM olan ile aralarında ne kadar fark var? Eğer 700-800TL'den fazla bir fark varsa ve laptopta fazladan bir RAM slotu varsa 8 GB versiyonunu alın siz kendiniz yükseltme yaparsınız.

8 GB versiyonu (Ideapad 3) 2K kadar fark var ama @Artoria Pendragon dediğine göre RAM'lar lehimli. İleride arttıramıyorum sanırım.

Bunu oneririm. Ekrani 120Hz bu arada, Valorant tarzi oyunlarda 130 FPS'i rahat goruyor, o yuzden 120Hz farkini hissedersiniz. Tek sorun 256 GB SSD olmasi ancak onu da sonradan yukseltirsiniz.

Evet işlemci versus.comdan baktığıma göre daha iyi gözüküyor. Daha iyi işlemciyle ucuz olması sadece malzeme kalitesi mi acaba? Yoksa pil ömrü ekran paneli gibi konularda da eksik mi Dell

8 GB versiyonu (Ideapad 3) 2K kadar fark var ama @Artoria Pendragon dediğine göre RAM'lar lehimli. İleride arttıramıyorum sanırım.

Evet işlemci versus.comdan baktığıma göre daha iyi gözüküyor. Daha iyi işlemciyle ucuz olması sadece malzeme kalitesi mi acaba? Yoksa pil ömrü ekran paneli gibi konularda da eksik mi Dell

Panel renk doğruluğu, kasa kalitesi, pil ömrü gibi konularda Ideapad 5 daha üstün özellikle pil ömründe. İşlemci farkından dolayı tercih etmezdim.

Amazon'da Aspire 7 A715'li 3050'li bir laptop var 14.700 lira. Ben onu tavsiye ederim. Lenovo kasası falan metal ekrani daha kaliteli ve canlı olması lazim yuzde yuz sargb ama Aspire 7 serisi de fena değildir az çok oyun çizim ihtiyacı olursa görür. İşlemcisi de 5625U 5700U'dan daha iyi bir işlemci. Zen3 yapısında daha tasarruflu, serin olur. Tek çekirdekte daha iyi çokluda da neredeyse yakalıyor.

O fiyatlara çıkmak istemiyorum hocam. Oyun veya çizim odaklanmadığım için de harici ekran kartı düşünmüyorum. Teşekkür ederim önerin için

Panel renk doğruluğu, kasa kalitesi, pil ömrü gibi konularda Ideapad 5 daha üstün özellikle pil ömründe. İşlemci farkından dolayı tercih etmezdim.

Anladım idea pad 5 şu an en iyi seçenek gibi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı