Lenovo Ideapad 5 laptop oyun sırasında FPS düşüklüğü

DisturX

Decapat
Daha fazla  
2 gün önce Lenovo Ideapad 5 Ryzen 5 5500u işlemcili bir dizüstü bilgisayar satın aldım. FreeDOS şeklinde satın aldığım için USB aracılığı ile Windows 10 işletim sistemi kurdum.
CS:GO indirdim ama ilk açtığımda daha menüden bile FPS'in çok düşük olduğunu anladım, birkaç performans ayarı yaptım. Ama grafik bakımından en düşük ayarlarla oynamama rağmen FPS en fazla 70-80 arasını gördü. Bunun sebebi neden kaynaklı olabilir acaba? Acaba cihazla ilgili bir sıkıntı mı var, iade etmeli miyim?

1080p Very Low 60-70 FPS normal.
8 GB RAM olan model sanırım. +8 GB RAM daha destekliyor ise takviye yaparsan farkını hissedersin.
RAM takviyesi yapılamıyor.
Oyun bilgisayarı olmadığı için normal. Oyun için aldıysanız iade edin memnun etmez.
Oyun bilgisayarı olmadığını biliyorum ama inceleme videosunda CS:GO gibi bir oyunu akıcı şekilde oynatabileceğinden bahsediyordular. Sonuçta CS:GO yeni nesil bir oyun değil ve oldukça eski bir oyun motoruyla yapıldı.

Akıcı derken 60 FPS kast ediyor. O APU sistem ile anca bu kadar alırsın. Memnun değilsen ve oyun oynamak istiyorsan iade ederek daha güçlü bir APU veya ekran kartı olan bir cihaz almanı öneririm. Mümkünse 16 GB RAM desteklesin.

Geri
Yukarı