Lenovo IdeaPad 500 arka kapak vidası sıkıştı

Trkens44

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben laptopun arka kapağını açmaya çalıştım. Nedense o akılla hiç videoya falan bakmadım. Büyük vida yerine küçük vidayı iyice sıkıştırdım. Şimdi çıkarmaya çalışınca vida boşta dönüyor gibi. Ne yapmam lazım? Yardımcı olur musunuz?

Laptop marka model: Lenovo IdeaPad 500

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa tırnaklıysa o vida dışındaki kısımları söküp alttan bakmaya çalışın, değilse de zaten yanları ayırınca görünür. Naptınız bütün yuvaları mı kırdınız?
Şöyle söyliyim vidalara bakmadığım için sıkıştırdığım yerler büyük vida yeriydi oralara küçük vida takmışım kalan kısımlarda büyük vida yeri kalmış bendede küçük vida vardı o yüzden takamadım

İkincisi evet altı tırnaklı kart gibi bişeyle hafif araladığım yerlerden baktım bişey gözükmüyor ama toz çok bende zaten temizlemek için açıçaktım kapatırken vidaları yanlış takınca olanlar oldu şimdi ise o 2-3 sıkışan vidayı nasıl çıkarırım diye düşünüyorum

Diğer küçük vidalar dönmüyor mu yoksa onlar da mı boşa dönüyor? Boşa dönenleri çıkarmak için ekipman gerekiyor, sonra onlara tekrar yuva yapıp oraya takmak falan lazım. Detayları bilmediğim için yardımcı olamıyorum fakat bu işlerden anlayan tanıdığınız varsa ona yaptırın.

Diğer küçük vidalar dönmüyor mu yoksa onlar da mı boşa dönüyor? Boşa dönenleri çıkarmak için ekipman gerekiyor, sonra onlara tekrar yuva yapıp oraya takmak falan lazım. Detayları bilmediğim için yardımcı olamıyorum fakat bu işlerden anlayan tanıdığınız varsa ona yaptırın.
Doğru taktıklarım çıkıyor onlarda bi problem yok ekipmanda eskiden vardı şuan elimde yok yani bi bilgisayarcıya falan götürcem olmadı yinede teşşekür ederim 🙂

Geri
Yukarı