Lenovo IDEAPAD 510 BIOS Güncelleme

Mehmet1880

Decapat
Merhabalar, BIOS sürümünü güncellemek istiyorum. Sitesinden yeni güncel sürümünü indirdim fakat yükleyemedim. Nasıl yükleyebilirim? Teşekkürler.

Lenovo IdeaPad510
Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @2.30GHz, 2400Mhz, 2 Çekirdek 4 Mantıksal işlemci
RAM 8GB
1TB HDD
GT 940MX 2GB Ekran Kartı
İşletim sistemi : Microsoft Windows 10 Home Single Language
Mevcut BIOS sürümü : Lenovo 0XCN23WW, 21 Mart 2016
SMBIOS Sürümü: 2.8

İndirmiş olduğum güncel sürüm: 0XCN45WW, 3 Eylül 2018

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru BIOS dosyasını indirdiyseniz program kurar gibi çift tıklayarak kuruluma başlayabilirsiniz. Yalnız laptopun güç bağlantısını takmayı unutmayın, batarya üstünden güncellemeye izin vermiyor çünkü. Bütün işlemleri laptop halledecek, ardından Windows açılacaktır. İşlem esnasında kesinlikle müdahale etmeyin.

Doğru BIOS dosyasını indirdiyseniz program kurar gibi çift tıklayarak kuruluma başlayabilirsiniz. Yalnız laptopun güç bağlantısını takmayı unutmayın, batarya üstünden güncellemeye izin vermiyor çünkü. Bütün işlemleri laptop halledecek, ardından Windows açılacaktır. İşlem esnasında kesinlikle müdahale etmeyin.
Hallettim teşekkür ederim. İlk başta da o şekilde denemiştim hata vermişti ama şuan yüklendi.

Bu bilgisayarda sıcaklık 61 dereceyi geçince performans düşüklüğü yaşanıyor. Biosu' u güncelledikten sonra sorununuz çözüldü mü ?
Bios güncelledikten sonra malesef performans olarak bir iyileşme farkedemedim ama genel olarak bir performans düşüklüğü söz konusu. 60 dereceyi çok nadir geçiyor oyunlarda hatta 60 da sabit kalıyor diyebilirim maksimum.

Aynı sorundan muzdariptim ve İstanbul Şişli'deki servise elden teslim ettim cihazı. Daha sonra teslim aldığımda anakartın değişmesine rağmen sorun aynen devam ediyordu ancak aldığım zamandan bu yana çalışmayan optik sürücü değiştirilmişti. Tekrar servise gidip bir teknisyenle görüşmek istediğimi ifade ettim ve ardından teknisyene sorunu videolu olarak anlattım. Teknisyen bey bu sorunu birkaç modelde daha yaşadıklarından bahsetti ve farklı bir anakart takılarak sorunun çözülebileceğini belirtti. Daha sonra cihazın tekrar servise girişi yapıldı. Bugün bilgisayarımı teslim aldım. Testlerde eskisi gibi 1200 mhz den 400 mhzlere sıçrama söz konusu değildi ve 70 ve altı derecelerde stabil çalıştı. Bana her aşamada çok yardımcı olan Lenovo çalışanlarına sonsuz teşekkürler :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı