Lenovo Ideapad 510 çözünürlük sorunu

uyumaz53

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar merhaba, bir arkdaşamın "Lenova ideapad 510" model laptopına format attım format sonrası tüm driverları kurdum. Full HD bir ekrana sahip fakat çözünürlük 1360x768 üstüne çıkmıyor. Driverları (HD Graphic 520, Nvidia 930m) silip tekrar kurdum, sonuç değişmedi. 2 ay öncesinde serviste ekran değişimi yapıldı ve nedense format öncesinde ekran çözünürlüğünün kaç olduğundan emin de olamıyorum. Ekranın en çok kaç desteklediğini kesin olarak öğrenebileceğim ya da yazılımsal bir hata yapma olasılığım hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal bir sorun olacağını sanmıyorum. Servis 1080P ekrana sahip bir cihaza 768P ekran takmış ise bunu kabul etmeyin!

panelook da bilgileri bulamadım ama araştırdım lenovanın daha alt modellerinde kullanılan bir modelmiş. Lenova tamirinin kendisinde yapıldığını kabul etmiyor. kapıdan teslim alıp kapıya teslim edildi ürün

Dosya Ekleri

• monitör.jpg
    monitör.jpg
    89,7 KB · Görüntüleme: 41
Bildiğim kadarıyla bu modellerde standart çözünürlük 1366*768. İsteğe bağlı olarak 1080p alabileceğin yazıyor fakat Türkiye'de olduğunu sanmıyorum.

Bildiğim kadarıyla bu modellerde standart çözünürlük 1366*768. İsteğe bağlı olarak 1080p alabileceğin yazıyor fakat Türkiye'de olduğunu sanmıyorum.
bir önceki panelin yani orjinalinin 1080p olduğundan kesinlikle eminiz değişim esnasında hiç sorulmadan 768p takılmış olmalı

bir önceki panelin yani orjinalinin 1080p olduğundan kesinlikle eminiz değişim esnasında hiç sorulmadan 768p takılmış olmalı
Ürünün seri numarasından ürün özelliklerine ulaşılıyordur muhtemelen. Servis gayri resmi bir red cevabı verirse hakem heyetine başvurun. Kesinlikle çözülecektir. Sonuçta kayıtlarında hangi parçayı kullandıklarıda bellidir.

Ürünün seri numarasından ürün özelliklerine ulaşılıyordur muhtemelen. Servis gayri resmi bir red cevabı verirse hakem heyetine başvurun. Kesinlikle çözülecektir. Sonuçta kayıtlarında hangi parçayı kullandıklarıda bellidir.
lenova başka bi yerde yapıldığını idda ediyor, arkadaşsa internetten numarasını aramış evden almışlar laptop'ı eve geri teslim etmişler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı