Lenovo IdeaPad 510 çok yavaş ve çok ısınıyor

mustafaaazzz

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde Lenovo IdeaPad 510 laptop var. Yaklaşık 7 senedir bende. Son 4 senedir aktif kullanılmıyor. 940MX ekran kartı i7 7500U var içinde. Menteşe tamiri gördü. Virüs bulaşti vesaire. 7 yıldır hiç termal macun falan yenilemedim. Bilgisayar rezalet derecede yavaş. Açılırken bile alev alıyor. Ama 2 sene önce menteşe tamir gördü. İçini ne kadar temizlediler bilmiyorum. Anakartinda falan da problem vardı. Halletmislerdi diye hatırlıyorum 2 sene önce. Şu an rezalet durumda. Bilgisayarciya götürsem temizleyip formatlayip termal macun sıkıp düzgün Valorant falan oynayacak hale getirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Elimde Lenovo IdeaPad 510 laptop var. Yaklaşık 7 senedir bende. Son 4 senedir aktif kullanılmıyor. 940MX ekran kartı i7 7500U var içinde. Menteşe tamiri gördü. Virüs bulaşti vesaire. 7 yıldır hiç termal macun falan yenilemedim. Bilgisayar rezalet derecede yavaş. Açılırken bile alev alıyor. Ama 2 sene önce menteşe tamir gördü. İçini ne kadar temizlediler bilmiyorum. Anakartinda falan da problem vardı. Halletmislerdi diye hatırlıyorum 2 sene önce. Şu an rezalet durumda. Bilgisayarciya götürsem temizleyip formatlayip termal macun sıkıp düzgün Valorant falan oynayacak hale getirebilir miyim?

Bakımını ve termal macun değişimini yap. Formatı kendinde atabilirsin gayet basit ama ben oynayabileceğini sanmıyorum 30-60 FPS arası alırsın tahminim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Belirli bir bütçeniz varsa SSD taktırın güvenliğiniz bir bilgisayarcıya götürün.
Termal macun değişimi ve bakım yapsın. Formatı atabilirsen sen at. Bu videoya göre 60 FPS oynayabilirsiniz gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı