Lenovo Ideapad 520 SSD sonrası "Checking Media" hatası

conza

Hectopat
Selamlar.
Bilgisayarıma SSD taktım ve HDD'i de Caddy aracılığıyla CD-ROM yuvasına taktım. (önce SSD'yi Caddy ile CD-ROM yuvasına takarak) YouTube'da Recep Baltaş'ın videosundaki gibi Windows 10u klonlama yaptım (daha sonra yerlerini değiştirerek yani hard diski CD-ROM yuvasına, SATA yuvasına da SSD'yi taktım) ancak daha sonra PC'yi açtığımda siyah ekran üzerinde "checking Media" hatası alıyorum ve bilgisayar açılmıyor.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
IMG-20210807-123123.jpg

Disklerin yerlerini değiştirdim (Sata yuvasına Hard diski taktım, ssd yi caddy ile CD-Rom yuvasına taktım) bu şekilde PC açıldı. Bilgisayarıma girdiğimde SSD'yi görüyor, içine girebiliyorum verileri görebiliyorum ama Windows'u SSD'ye taşımış olmama rağmen açılmıyor. Diski biçimlendirip sıfırdan Windows kursam açılır mı sizce?

Yerel Disk F SSD.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-08-07 144839.png
    Ekran görüntüsü 2021-08-07 144839.png
    9,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Merhabalar buna benzer bir sorun da ben yaşadım Lenovo IdeaPad 520 model pc intel i7 8.nesil işlemcim var ssd taktım dvd yerine 1 defa açıldı bilgisayarım ssd gördü ancak ssd takmak için aldığım apart leptopa büyük geldiği için üstünü inceltmek için ssd yi çıkardım ve geri taktım bilgisayar açılmadı Lenovo logosu geldi gitti ve tekrar geldi Otomatik onarıma hazırlanıyor dedi ne format ne birşey atamadım bilgisayarcı diskleri kontrol etti sağlam ancak sorunu o da bulamadı işlemci sağlam mıdır sizce çözümü var mı
Screenshot_2022-01-06-02-11-47-33.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı