Lenovo Ideapad Gaming 15ACH06 internete bağlanmıyor

356463

Hectopat
Makaleler
7
Merhaba. Lenovo Ideapad Gaming 15ACH06 kullanıcısıyım. Sistemimde eski MediaTek kart sıkıntılı olduğu için Intel AC7265 Wi-Fi kartı bulunmakta. Lakin kafasına göre kart bağlanmışken ya da bağlanırken çöküyor. Sabahtan beri bilgisayarı okul internetine bağlamaya çalışıyorum lakin hep çöküyor Wi-Fi. Okul interneti ya da okul ile alakalı değil ondan eminim. Çünkü dışarıda da, başka yerlerde de çöküyor.

Genel olarak “bir iç hatayla karşılaşıldı ve başarısız olunudu” hatası görünüyor olay görüntüleyicisinde. Onun haricinde “5035 - driver osc pending oıd watchdog” ve “5032 - driver miniport reset watchdog” hatası var. Aylardır çözemedim hatayı. Yardımcı olur ve yönlendirirseniz çok mutlu olurum 🙏

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın Şubat 2023'te çıkan BIOS güncellemesini yaparak başlamanızı öneririm.

Öte yandan ufak bir araştırma arızalı WiFi modülüne işaret ediyor gibi. Önerim AX destekli bir adaptör almanız yönünde.
Eski MediaTek karta dönmek zorunda kaldım. Lakin genel olarak çekim gücü düşük ve gecikmelere sahip bu arkadaş. Ayrıca nadir de olsa olmadık yere çöküyor. Oturduğum muhit ve genel olarak denediğim yerler aşırı sıkışık, sinyal karmaşası nedeniyle olma ihtimali nedir?

Normalde yapmıştım ama yeniden çakalım/çakmayı deneyelim BIOS güncellemesini, yaşadığım bir sorun olursa sonrasında sizlere haber ederim. Teşekkür ederim yine de yardımınız için 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı