Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200JXTx internete bağlanmıyor

Göktuğ Berke

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bende başlıkta yazdığım model Gaming laptop var ve internete bağlanma konusunda çok sorun yaşıyorum. Sorunlarım;

Eduroama bağlanmak istediğimde bağlanmıyordu bunun üniversite de herkesin yaşadığını öğrenince securew2 adlı bir uygulamayla çözdüklerini öğrendim ve bende kurdum ancak Wi-Fi'ya bağlan dediğimde en son aşama denetleniyorda kalıyor ve bağlanamıyor.

Kendi telefonumdan eduroama bağlanıp ağ paylaşımı yaptığımda bağlanıyordu ancak bugün bağlanınca ağdan 1 dk geçmeden atıyor. Ve ağ paylaşımını kapatıp yeniden açmam gerekiyor ve ardından yine 1 dk geçmeden bağlantı kopuyor.

En son aynı günde yaşadığım sorun ise KYK Wi-Fi'sine (gsb Wi-Fi) bağlanmak istediğimde T.C. ve şifre girdiğimiz sayfaya otomatik atmıyor bile ve kullanamıyorum. Aynı şekil telefondan bağlanıp denediğimde atıyor.
Bilgisayar mühendisliğine başladığım için internete bir hayli ihtiyacım var ve ben hiçbir şekilde erişemiyorum. Yardımcı olur musunuz? Ben sorunun sürücüde olduğunu düşünüyorum ama kanıtım yok.

Wi-Fi driverım.
MediaTek Wi-Fi 6 MT921 Wireless lan Card //PCI\VEN_14C3&DEV_7961&SUBSYS_E9BC17AA&REV_00\4&3890024a&0&000B

Realtek pcle GBE family Controller PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_390917AA&REV_15\01000000684CE00000

Ve WAN miniportlar var 8 adet onları yazmam gerekiyor mu bilmiyorum.
Windows 11 Pro 64 Bit kullanıyorum.

Mobil veriden internet paylaşımı yaptığım zaman bağlanıyor ve atmıyor. Tabii Vodafone sağ olsun neredeyse hiçbir şeyi açamayacak kadar kötü bir net orası ayrı ama mobil veriye bağlanıp önceden gsb Wi-Fi'ya bağlanırken şimdi bağlanamamam ve eduroama tel aracılığıyla önceden bağlanırken şimdi atması neden kaynaklı anlamış değilim. Son zamanlarda yüklediğim şeyler securew2.
Afterburner setup (daha kurmadım)
Salad uygulaması
Malwarebyte güvenlik uygulaması (bundan şüphelendiğim için sildim ama bir şey değişmedi)
Visual stüdyo uygulaması.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı