Lenovo Ideapad Gaming 3-15IMH05 FPS dengesizliği

Emir Şerbetci

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı 6 ay oldu fakat şu anda bir sorun ile karşı karşıyayım. Sorun hakkında en ufak bir fikir bile üretemediğim için iki örnek üzerinde anlatacağım.
Bu problemi 2 şekilde yaşadım.
1. örneğim: Yatakta uzanarak film izlemeyi sevdiğim için bazen bilgisayarı yatağın üstüne koyarım. Film izlerken de EU4, HOI4 gibi fazla efor istemeyen oyunları oynarım. Max 30 dkk geçtikten sonra sesler sanki 0.25 hızla geliyormuş gibi gelmeye başlıyor ve FPS 3-4 oluyor. Bu durum 5 dakika kadar sürüyor sonra ses video açıksa video normal bir şekilde devam ediyor. Oyun yine 4 FPS kalıyor. Bilgisayara restart atınca bu sorun ortadan kalkıyor yine bilgisayar rahat rahat çalışıyor.(adaptör bağlı pille çalışmıyor)
2. örneğim: Conqueror's Blade oyununu oynarken bazen arkada World of Warships açıyorum. Bilgisayar masada normal bir şekilde duruyor. Max 5 dkk sonra yine yukarıdaki problemle karşılaşıyorum.(oyunlar ortalamanın üstü bir sistem istiyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkada film/dizi açıkken oyun oynamaktan çok zevk alıyorum ne yapayım :d.Ama anlamadığım bundan önceki bilgisayarım ki çok daha eski bir bilgisayardı böyle sorunlar çıkarmıyordu.Yine eu4 oynarken arkada dizi film açabiliyordum.

Arkada film/dizi açıkken oyun oynamaktan çok zevk alıyorum ne yapayım :d.ama anlamadığım bundan önceki bilgisayarım ki çok daha eski bir bilgisayardı böyle sorunlar çıkarmıyordu. Yine EU4 oynarken arkada dizi film açabiliyordum.

Bende tamamen aynı model var. Seninki sıkıntıları 1 yıldır yaşamadım. RAM'i upgradeledin mi 16 ya. Upgradelemediysen mutlaka upgradele. Bu arada yaşadığın sorun normal değil servise başvur ben 2 oyunu aynı anda oynuyorum FPS düşmüyor. (16 GB RAM'in de etkisi olabilir ama PC yorulmuyor yani)

Yeni konular

Geri
Yukarı