Lenovo IdeaPad Gaming 3 16ARH7 FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

Klesty

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16gb (2x8) ddr5 sodimm 4800mhz
Ekran kartı
Rtx 3050 4gb 85w
İşlemci
Amd ryzen 5 6600h
Lenovo IdeaPad Gaming 3 16ARH7 6600H işlemcili bilgisayarım ile GTA 5 oynarken FPS drop yiyorum. Epic Games üzerinden oynuyorum. NVIDIA driver ve Windows güncellemeleri dahil her şeyim güncel. Genellikle haritada yeni bir bölgeye giriş yapınca oluyor ek olarak harita menüsünde de FPS düşmesi yaşıyorum bir yere gideceğim zaman işaretleme yapmak için bölgeyi aradığımda vs fakat işlemcim vs güçlü yani bunu yaşamamam gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca orijinal Minecraft ve crackli Minecraft (hangisi olduğunu anlamışsinizdir.) oynarken FPS bir süre sonra düşüyor fakat GPU sıcaklığı 65 dereceyi geçmiyor. Fakat GPU değerim %100'e yakın kullanılıyor CPU değerim ise 20'lerde geziyor. Oyun yüksek ayarlarda oynuyorum ama oyunu düşük ayarlarda oynadığımda da GPU değeri düşüyor fakat bu FPS düşüşü sorunu devam ediyor. Alt Tab atınca FPS severim düzeliyor ama sonra tekrar düşüyor ne yapmayalım? ( Minecraft'ta high 1.20 OptiFine da 250-300 civarı alırken bir süre sonra 95-100 değerlerine kadar düşüyor.) yardımcı olun teşekkür ederim.

Geri
Yukarı