Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JUTX SSD Tavsiyesi

VEINNIV

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce aldım. O zamandan beri laptop ile birlikte gelen stok 500 GB M.2 SSD ile kullanıyorum. 500 GB SSD asla yetmiyor. Laptopun bilgilerini başlıkta verdim. Laptoptan pek anlamam, bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.
Laptop: Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JUTX

Güncelleme, canlı sohbet ile iletişime geçtim ve böyle bir geri dönüş aldım. Konuya eklemek ve insanların bilgilenmesini istedim. Fakat hala ne alacağım konusunda kararsızım, önerilere açığım.

Örnek olarak 1,2 SSD buldum kendime.
1 - SSD
2 - SSD

20.10.2023 ekleme: Ürün olarak, Kingston KC3000 SKC3000S/1024G 1TB 7000/6000MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD disk aldım. Daha sonrasını da düşünerek aldım aslında. Çünkü ilerleyen zamanlarda laptopu satıp kasaya geri dönmek istiyorum. İndirimle birlikte yaklaşık 2100 TL'ye aldım. SSD'yi takım ve sorunsuz çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Lenovo Support.pdf
    51,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Merhaba, bende de aynı laptop var ve ssd almayı düşünüyorum fakat tam olarak düzgün bir bilgi sahibi olamadım ne kadar araştırsam da. Belirttiğin ssd yi almayı düşünüyorum ben de fakat okuma yazma değerlerini tam olarak veriyor mu onu tam anlayamadım. Laptobumuz PCI Express 3.0 mı 4.0 mı destekliyor, maksimum verdiği okuma yazma değeri kaç öğrenebilirsem sevinirim.

Merhaba, bende de aynı laptop var ve SSD almayı düşünüyorum fakat tam olarak düzgün bir bilgi sahibi olamadım ne kadar araştırsam da. Belirttiğin SSD'yi almayı düşünüyorum ben de fakat okuma yazma değerlerini tam olarak veriyor mu onu tam anlayamadım. Laptopumuz PCI Express 3.0 mı 4.0 mı destekliyor, maksimum verdiği okuma yazma değeri kaç öğrenebilirsem sevinirim.

Ben bu aralar laptopun SSD'yi okumaması/görmemesi ile ilgili sorun yaşıyorum. Bu yüzden özellikle son birkaç gündür yakın iletişim halindeyim teknik destekle umarım çözülür kısa sürede. Soruna gelecek olursam bildiğim kadarıyla veremiyor o kadar yüksek hızları biraz işlemciye bağlı diye biliyorum. Fakat ileride masaüstü bilgisayar toplamayı planladığım için biraz yüksek hızlara çıkan KC3000'i almayı seçtim. Yardımcı olabileceğim başka bir konu olursa sorabilirsin.

Ben bu aralar laptopun SSD'yi okumaması/görmemesi ile ilgili sorun yaşıyorum. Bu yüzden özellikle son birkaç gündür yakın iletişim halindeyim teknik destekle umarım çözülür kısa sürede. Soruna gelecek olursam bildiğim kadarıyla veremiyor o kadar yüksek hızları biraz işlemciye bağlı diye biliyorum. Fakat ileride masaüstü bilgisayar toplamayı planladığım için biraz yüksek hızlara çıkan KC3000'i almayı seçtim. Yardımcı olabileceğim başka bir konu olursa sorabilirsin.
Geçen alıp iade etmek zorunda kaldım maalesef KC3000'i. Bilgisayarda hiç bir yerde gözükmedi algılanmadı SSD ben de iade edip PCI-e 3.0 bir SSD almak zorunda kaldım. Hatta forumda başka biri şöyle English Community-Lenovo Community bir link attı. Burada da benzer hatta aynı sorunu yaşayan insanlar var.

Geçen alıp iade etmek zorunda kaldım maalesef KC3000'i. Bilgisayarda hiçbir yerde gözükmedi algılanmadı SSD ben de iade edip PCI-e 3.0 bir SSD almak zorunda kaldım. Hatta forumda başka biri şöyle English Community-Lenovo Community bir link attı. Burada da benzer hatta aynı sorunu yaşayan insanlar var.

Çok ilginç ben de aynı sorunu yaşıyorum ve bir türlü çözemedim. Birkaç gündür teknik destekle konuşuyorum bilgisayar sıfırlama vb bile yaptım bugün. Yarın teknik servise vereceğim gibi duruyor bakalım. Umarım sorun çözülür fakat çözülmezse ne yaparım emin değilim.

Çok ilginç ben de aynı sorunu yaşıyorum ve bir türlü çözemedim. Birkaç gündür teknik destekle konuşuyorum bilgisayar sıfırlama vb bile yaptım bugün. Yarın teknik servise vereceğim gibi duruyor bakalım. Umarım sorun çözülür fakat çözülmezse ne yaparım emin değilim.
Bir şekilde çözülebilirse haber edersen sevinirim çünkü gelecek odaklı da çok güzel ve mantıklı bir SSD KC3000. Uyumluluk sağlanabilirse tekrar almayı düşünürüm yüksek ihtimalle.

Bir şekilde çözülebilirse haber edersen sevinirim çünkü gelecek odaklı da çok güzel ve mantıklı bir SSD kc3000. uyumluluk sağlanabilirse tekrar almayı düşünürüm yüksek ihtimalle.

Tamamdır, yarın yine sabah arayacaklar ve görüşeceğim. Herhangi bir gelişme olursa seni de haberdar ederim ve evet SSD benim için biraz yatırım gibi oldu çünkü 1500-2000 bandına almıştım indirimde.

Yeni konular

Geri
Yukarı