Lenovo IdeaPad Gaming 3 8850 TL'ye alınır mı?

ErenTeke

Kilopat
Yer
İstanbul / Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Uzun zamandır sürekli indirime girmesiyle dikkatimi çekiyor. Diğer dizüstü oyuncu bilgisayarlarıyla karşılatırdığımda da fiyatına göre gayet iyi gözüküyor. Acer'ın Nitro serisine kıyasla tasarım olarak daha çok hoşuma gitti. AMD Ryzen 7 4800H mobil işlemci ve GTX 1650TI mobil grafik kartı barındırıyor. 8x2 GB (3200 MHz) bellek ve 512 GB kapasiteli SSD depolamaya sahip. Ekranı standart 16,5 inç ve yenileme hızı 120 Hz. Fiyatı ise şu an 8850 TL.

Ideapad Gaming 3 kullanan veya bilgisi olan varsa yorumlarını bekliyorum. Sizce nasıl? Bu fiyat bandında daha iyi bir dizüstü bilgisayar var mı?

Ben 4 gün önce 9000TL'ye aldım.
Bence kesinlikle alınır, cw sorunu ile de karşılaşmadım.
Performansı tahmin ettiğimden iyi olduğu için Turbo Boost'u kapatarak sıcaklığı 69'un üstüne çıkmadı.

Alınabilir.
Ekranı 60 Hz olan alternatif:
Bence fiyat bandında şu an en iyilerinden. Harici monitörle çok üzmez gibi

Alınabilir.
Bu modelde yazılım sorunu olduğunu duydum, hepsiburada yorumlarına bakabilirsiniz.

Bu modelde yazılım sorunu olduğunu duydum, Hepsiburada yorumlarına bakabilirsiniz.
HP cihazın sürücülerini düzgün yayınlamamış galiba. Windows otomatik sürücü kuramıyor denilmiş. Cihaz henüz yeni ama sürücü yayınlamamak da biraz abes kaçmış açıkçası.

Alınabilir.
Bence fiyat bandında şu an en iyilerinden. Harici monitörle çok üzmez gibi
Bunu da gördüm ancak gerçekten 60 Hz çok yetersiz geldi. En azından yüksek FPS alabileceğim oyunlarda 120 kare görebilmeyi isterim.

Ben 4 gün önce 9000TL'ye aldım.
Bence kesinlikle alınır, cw sorunu ile de karşılaşmadım.
Performansı tahmin ettiğimden iyi olduğu için Turbo Boost'u kapatarak sıcaklığı 69'un üstüne çıkmadı.
CW sorunu yaşayanlar olduğunu duydum ben de ekstra olarak da fan çıkışını yetersiz olduğunu söyleyenler var. Bu yüzden çekimserim biraz.

Bunu da gördüm ancak gerçekten 60 Hz çok yetersiz geldi. En azından yüksek FPS alabileceğim oyunlarda 120 kare görebilmeyi isterim.

CW sorunu yaşayanlar olduğunu duydum ben de ekstra olarak da fan çıkışını yetersiz olduğunu söyleyenler var. Bu yüzden çekimserim biraz.
Sürücü konusunu HP ile görüşmüştüm, doğru bazı sıkıntılar yaşayanlar olmuş. Servise geldi biz çözüp yolladık tekrar dediler. Isınmayla ilgili haklı olabilirsiniz ancak ben şahsen yine de 1650’den fazla performans vereceğini düşünüyorum. Ekran konusunda bir şey diyemem tabi. Ancak Vatan’da 144Hz 3050ti modeli 13-14K civarı

Sürücü konusunu HP ile görüşmüştüm, doğru bazı sıkıntılar yaşayanlar olmuş. Servise geldi biz çözüp yolladık tekrar dediler. Isınmayla ilgili haklı olabilirsiniz ancak ben şahsen yine de 1650’den fazla performans vereceğini düşünüyorum. Ekran konusunda bir şey diyemem tabi. Ancak Vatan’da 144Hz 3050ti modeli 13-14K civarı
Cihazlar arasında uçuk bir fark olduğunu düşünmüyorum aslında. Workstation bazında R7 4800H, R5 5600H'dan daha iyi gözüküyor. Freelance çalıştığım için R7 4800H daha mantıklı olacaktır diye düşündüm. Grafik kartı konusunda da RTX3050 ve GTX1650 Ti karşılaştırma videolarını izledim. GTX1650 Ti (TGP: 50W) ile RTX3050 (TGP:35-40W) arasında FPS farkı yok. Ancak TGP arttıkça ciddi FPS farkları çıkıyor ortaya, RTX3050 lehine. Eğer çok yeni bir model olmasaydı Victus, bu fiyata düşünülebilirdi.

Geri
Yukarı