Çözüldü Lenovo IdeaPad Gaming 3 AAA oyunlarda sabit 30 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mamition

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
R7 5800H
Başlıkta da belirttiğim gibi sorunum var. Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopum var Ryzen 7 5800H ve RTX 3060 ekran kartı, 16 GB RAM var daha düne kadar çok iyiydi, çok güzel FPS değerleri alıyordum fakat ne olduysa birden tüm oyunlarda 30-40 FPS almaya başladım. Pil olsun, priz olsun değişen bir şey yok. Yüksek performans modu, oyun modu gibi şeyler de açık. ETS 2, Marvel Spider-Man Miles Morales, RDR2 ve bunun gibi ağır oyunlarda 30 FPS alıyorum. Driver güncellemeleri tam ekran kartı güncellemesi tam Windows Update güncellemesi de tam. Neden olduğunu çözemedim, kafayı yemek üzereyim ek olarak araştırma yaptığımda GeForce Experience'da whisper modunu açıp battery Boost'u kapatanların sorununun çözüldüğünü gördüm fakat uygulamak için GeForce Experience uygulamasına girdiğimde bunların ayarları yok. Ne yapacağım bilen yardımcı olabilir mi?

Çözüm
Sorun çözüldü, virüs bulaşmış ve bunun için de performans kaybı yaşanıyormuş. Anti virüs programı ile temizledikten sonra eski haline geldi sabit olan 30 FPS 120'ye çıktı. Konu kapanabilir teşekkürler.
Bilgisayarını yanlışlıkla düşük güç moduna çekmişsindir. Lenovo'nun uygulaması olması lazım onu bir kurcala.

Sanırım sorunu buldum Malwarebytes adlı bir virüs programı buldum ve 113 tane virüs olduğunu gördüm temizledikten sonra FPS yükseldi fakat arada bir yine 30'lara düşüyor iyi bir antivürs programı var mı bildiğiniz?

Sorun çözüldü, virüs bulaşmış ve bunun için de performans kaybı yaşanıyormuş. Anti virüs programı ile temizledikten sonra eski haline geldi sabit olan 30 FPS 120'ye çıktı. Konu kapanabilir teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı